Čet22082019

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Premijer liga BiH Blaž Slišković: Konačno je jedna hercegovačka ekipa naučila krasti vrijeme kako to rade Bosanci

Tušanj slavi novu Slobodu: Uzdrmani Radnik nemoćan pred Tuzlacima

Publika na Tušnju mogla je biti zadovoljna izdanjem svojih ljubimaca

Fudbaleri Slobode obradovali su Tušanj na ovosezonskoj premijeri u BHT Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Tuzlaci su u prvom kolu nove sezone sa 2:1 slavili u komšijskom derbiju protiv Radnika. Umorni i uzdrmani Bijeljinci, koji se još oporavljaju od ispadanja od Spartaka iz Trnave, nisu uspjeli ostati neporaženi.

Radnik je bolje otvorio utakmicu, a u 18. minuti Demir Peco pogodio stativu.

Kazna je uslijedila pet minuta kasnije kada je Bečelić postigao autogol. Livančić je ubacio sa desne strane, Bekić nije najbolje regovao, ali dovoljno da zbuni defanzivca Radnika koji je zatresao vlastitu mrežu. Tp je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Prednost Slobode udvostručio je Amer Bekić, koji je sjajno iskosristio asistenciju Pršeša i pogodio za 2:0. U finišu susreta Mujagić i Bekrić imali su priliku da dotuku rivale, ali promjene rezultata nije bilo.

Gosti su u finišu meča stigli tek do počasnog gola, a vidjeli smo još jedan autogol. Ovaj put mrežu Slobode zatresao je Mujagić.

Sloboda: Lakić, Beganović, Salihović, Pršeš, Smajić, Bekrić, Am.Bekić, Ivetić, Livančić, Maksimović, Al.Bekić.

Radnik: Kozić, Bačelić, Simonović, Popara, Zukić, Peco, Maksimović, Bradonjić, Đurić, Šubert, Merajić.