Čet22082019

Last update

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Premijer liga BiH Blaž Slišković: Konačno je jedna hercegovačka ekipa naučila krasti vrijeme kako to rade Bosanci

Počinje premijerligaški karavan: Sve o novoj sezoni u bh. eliti

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Utakmicama Velež - Mladost Doboj Kakanj (17.30 sati), Zvijezda 09 - Tuzla City (17.30) i te Željezničar - Borac Banja Luka (20.30) danas počinje premijerligaška sezona 2019/2020. 

U ostalim utakmicama 1. kola sastaju se Sarajevo - Zrinjski (nedjelja - 19 sati), Sloboda - Radnik (nedjelja - 20.30) i Široki Brijeg - Čelik (ponedjeljak - 21 sat). 

"Dnevni avaz" donosi učinak naših premijerligaša u ljetnom prijelaznom roku, ali i raspored prvog od tri dijela sezone: 

Sarajevo

DOŠLI: Dušan Hodžić (povratak sa posudbe – Čelik), Nebojša Gavrić (Bačka - Srbija), Slobodan Milanović (Krupa), Gedeon Guzina (Mladost DK), Mirko Oremuš (Hapoel Ranana - Izrael), Bojan Letić (Karvina), Besim Šerbečić (Rozenborg, posudba - Norveška), Matej Marković (FK Krupa).

OTIŠLI: Nihad Mujakić (Kortrijk – Belgija, istekla posudba), Rifet Kapić (Grashopers Švicarska/Paderborn Njemačka - istekla posudba), Almir Bekić (Sloboda Tuzla), Bojan Pavlović (Čelik), Aleksandar Šofranac (Sutjeska Nikšić – Crna Gora), Ljuban Crepulja (Astra - Rumunija), Emir Halilović (Spartak Trnava - Slovačka), Mario Crnički (Mladost DK – posudba), Joahim Adukor (Diošđer VTK - Mađarska), Sanjin Lelić (slobodan igrač), Ševkija Resić (Čelik – posudba).

Zrinjski

DOŠLI: Hari Vukas (šef stručnog štaba - Hrvatska), Ismar Hairlahović (povratak sa posudbe – Radnik Bijeljina), Eldin Mustafić (Čapljina – povratak sa posudbe), Irfan Hadžić (Radnik Bijeljina), Miljan Govedarica (Zvijezda 09), Tomislav Barišić (Dinamo Zagreb II), Anoruo Jude Uhe (NK Neretvanac Opuzen), Jasmin Čeliković (Rijeka, posudba - Hrvatska), Ivan Lendrić (Germanštadt - Rumunija), Kenan Topolović (Borac BL), Mario Tičinović (slobodan igrač), Damir Zlomislić (Vojvodina - Srbija).

OTIŠLI: Blaž Slišković (trener – Kitči Hong Kong), Miloš Filipović (Larisa - Grčka), Marin Galić (Inter Zaprešić - Hrvatska), Marko Perišić (Čelik), Ismar Hairlahović (slobodan igrač), Hrvoje Barišić (Sepsi - Rumunija), Abid Mujagić (Sloboda Tuzla), Amer Bekić (Sloboda Tuzla), Nermin Hajdarević (Čelik), Vasilije Kolak (Krupa), Nikola Rodin (Čapljina), Samir Bekrić (Sloboda Tuzla), Eldin Mustafić (GOŠK, posudba), Miloš Aćimović (slobodan igrač), Eman Marković (slobodan igrač), Dalibor Veselinović (slobodan igrač).

Široki Brijeg 

DOŠLI: Toni Jović (Sportfroinde - Njemačka), Dario Miškić (Degerfors - Švedska), Josip Pehar (Brotnjo), Alen Jurilj (Kustošija - Hrvatska), Branimir Cipetić (Eibar - Španija).

OTIŠLI: Josip Ćorluka (Domžale - Slovenija), Stipo Marković (Lokomotiva Zagreb - Hrvatska), Borna Petrović (Dinamo II – istek posudbe), Tomislav Turčin (slobodan igrač), Luka Begonja (slobodan igrač), Marko Perković (slobodan igrač), Eliomar (slobodan igrač), Marin Popović (slobodan igrač), Zvonko Pamić (slobodan igrač), Luka Bilobrk (slobodan igrač).

Željezničar 

DOŠLI: Filip Erić (Zvijezda 09), Mehmed Alispahić (Sloboda Tuzla), Petar Bojo (Mladost DK) Amar Mehić (Zvijezda Gradačac), Sedad Subašić (Rudar Kakanj).

OTIŠLI: Anel Šabanadžović (AEK – Grčka, istekla posudba), Branko Bajić (Mladost DK), Aldin Ćeman (Metalleghe – posudba), Enio Zilić (Čelik), Irfan Fejzić (Sloboda Tuzla), Matej Rodin (Peruđa - Italija), Eldar Šehić (TOŠK – posudba), Dženan Osmanović (Radnik Hadžići – posudba), Faris Zubanović (Fremad - Danska).

Radnik Bijeljina 

DOŠLI: Marko Despotović (povratak sa posudbe – Tekstilac Derventa), Samed Hodžić (povratak sa posudbe – Sutjeska Foča), Dalibor Kozić (GOŠK), Faruk Gogić (Slaven Živinice), Seid Zukić (Sloboda Tuzla), Miloš Plavšić (TSC Bačka Topola - Srbija), Mihajlo Ilić (Partizan U-19 - Srbija).

OTIŠLI: Tarik Isić (Čelik), Ismar Hairlahović (istekla posudba – Zrinjski), Irfan Hadžić (Zrinjski), Stefan Barić (FV Illertisen), Josip Šantić (Sloboda Tuzla), Mladen Lučić (Borac BL), Ognjen Đelmić (Zvijezda 09), Nenad Srećković (slobodan igrač) , Emir Hodžurda (slobodan igrač). 

Mladost DK

DOŠLI: Amer Hiroš (povratak sa posudbe – FK Olimpik Sarajevo), Andrej Todorović (Sloboda Tuzla), Branko Bajić (Željezničar), Kemal Mujarić (Adana Demirspor - Turska), Šerif Hasić (TOŠK), Mario Crnički (Sarajevo, posudba), Ahmed Asaf (TSV Milbertzhofen - Njemačka).

OTIŠLI: Dželil Asani (FC SKA-Habarovsk - Rusija), Kenan Muslimović (Pipinsrid - Njemačka), Filip Arežina (Lokomotiva Zagreb - Hrvatska), Gedeon Guzina (Sarajevo), Nana Velbek (Katanija - Italija), Bojan Marković (Zvijezda 09), Nemanja Anđušić (Trabzonspor - Turska), Petar Bojo (Željezničar).

Čelik 

DOŠLI: Hasan Ozer (šef stručnog štaba - Turska), Tarik Isić (Radnik Bijeljina), Bojan Pavlović (Sarajevo), Marko Perišić (Zrinjski), Ermin Huseinbašić (Zvijezda 09), Mahir Mehić (povratak sa posudbe – Metalleghe BSI), Petar Raguž (GOŠK), Nermin Hajdarević (Zrinjski), Ševkija Resić (Sarajevo – posudba), Almir Aganspahić (Krupa), Adis Nurković (Tuzla City), Aidin Mahmutović (Tuzla City), Enio Zilić (Željezničar), Slavko Brekalo (Tuzla City), Karlos Fabijan Leon Filipeto (CA 3 de Febrero - Paragvaj).

OTIŠLI: Džihat Arslan (trener), Dušan Hodžić (istek posudbe – Sarajevo), Marin Jurina (Škupi – Makedonija, posudba), Ivan Livaja (slobodan igrač).

Sloboda 

DOŠLI: Mile Lazarević (šef stručnog štaba - Zvijezda), Adnan Osmanović (Olimpik Sarajevo), Dino Hodžić (povratak sa posudbe – Slaven Živinice), Saša Maksimović (povratak sa posudbe – Zvijezda Gradačac), Branislav Ružić (Zvijezda Gradačac), Anel Husić (GOŠK), Marinko Rastoka (TOŠK), Adnan Buljić (Bratstvo Gračanica), Petar Dodig (GOŠK), Pero Tešić (Bačka - Srbija), Nikola Lakić (Dinamo Vranje - Srbija), Sadik Špijodić (VV Hogeven - Holandija), Josip Šantić (Radnik Bijeljina), Gujtho Mijland (Leinden - Holandija), Adel Halilović (Gorica - Slovenija), Almir Bekić (Sarajevo), Amer Bekić (Zrinjski), Irfan Fejzić (Željezničar), Dejan Uzelac (Olimpik), Dušan Ristić (Sloga Gornje Crnjelovo), Anis Ramčilović (Velež), Samir Bekrić (Zrinjski), Žoan Martelat (slobodan igrač - Francuska), Abid Mujagić (Zrinjski).

OTŠLI: Zlatan Nalić (šef stručnog štaba), Muharem Ćivić (Velež), Adis Hadžanović (Tuzla City), Azir Muminović (Tuzla City), Andrej Todorović (Mladost DK), Mehmed Alispahić (Željezničar), Said Husejinović (Tuzla City), Seid Zukić (Radnik Bijeljina), Aleksandar Ignjatović (Laci - Albanija), Muamer Adžem (Bilis Balš - Albanija), Ivan Baraban (slobodan igrač), Anel Husić (slobodan igrač), Sadik Špijodić (slobodan igrač), Marko Savinović (slobodan igrač), Josip Šantić (slobodan igrač), Pero Tešić (slobodan igrač), Gujto Mijland (slobodan igrač), Dejan Uzelac (slobodan igrač), Antonio Vidović (slobodan igrač), Branislav Ružić (slobodan igrač).

Zvijezda 09 

DOŠLI: Boris Savić (šef stručnog štaba – Jedinstvo Žeravica), Mohamed Malela Bangoura (Kormi - Malta), Lukas Junior (Arsenal Tivat – Crna Gora), Kaikue Augusto (Arsenal Tivat – Crna Gora), Ognjen Đelmić (Radnik Bijeljina), Bojan Marković (Mladost DK), Badara Badji (FK Inđija - Srbija).

OTIŠLI: Milenko Bošnjaković (šef stručnog štaba), Filip Erić (Željezničar), Ermin Huseinbašić (Čelik), Miljan Govedarica (Zrinjski), Selmir Mahmutović (Zvijezda Gradačac), Miloš Nikolić (Banants - Armenija), Marko Brkić (Mura - Slovenija), Dušan Babić (slobodan igrač), Predrag Zekanović (slobodan igrač), Amer Osmanagić (slobodan igrač), Marko Anđić (slobodan igrač), Marko Bašanović (slobodan igrač), Danijel Ćulum (slobodan igrač), Miladin Filipović (slobodan igrač)

Tuzla City

DOŠLI: Milenko Bošnjaković (šef stručnog štaba – Zvijezda 09), Samir Muratović (sportski direktor), Mirsad Ramić (GOŠK), Adis Hadžanović (Sloboda Tuzka), Kobi Moris (Domžale - Slovenija), Azir Muminović (Sloboda Tuzla), Said Husejinović (Sloboda Tuzla), Borislav Terzić (Zemun - Srbija), Dženis Beganović (Znojmo - Češka), Nasim Zitouni (slobodan igrač)

OTIŠLI: Mirza Varešanović (šef stručnog štaba), Slavko Brekalo (Čelik), , Denis Čomor (Borac BL), Adis Nurković (Čelik), Aidin Mahmutović (Čelik), Eldin Trumić (Budućnost Banovići), Miloš Stojčev (Voždovac - Srbija), Dejan Širanović (slobodan igrač), Edin Murga (slobodan igrač), Ensar Hajrović (slobodan igrač), Dino Bevab (slobodan igrač).

Velež

DOŠLI: Muharem Ćivić (Sloboda Tuzla), Dino Hasanović (GOŠK), Renato Skoko (SAD).

OTIŠLI: Rodrigo Karvaljo Santos (TOŠK), Denis Biševac (Novi Pazar - Srbija), Lukas Ojeda (GOŠK – posudba), Anis Ramčilović (FK Sloboda Tuzla), Hamza Mešanović (slobodan igrač).

Borac 

DOŠLI: Branislav Krunić (šef stručnog štaba – Željezničar Banja Luka), Mladen Lučić (Radnik Bijeljina), Ivan Crnov (Triglav Kranj - Slovenija), Bojan Marković (Željezničar Banja Luka), Marko Mirić (Lokeren - Belgija), Dejan Bosančić (Željezničar Banja Luka), Marko Jovanović (Voždovac - Srbija), Dieudone Gbakle (Zagreb - Hrvatska), Aleksandar Subić (Partizan - Beograd), Denis Čomor ( Tuzla City), Srđan Vujaklija (Proleter Novi Sad - Srbija).

OTIŠLI: Darko Vojvodić (šef stručnog štaba), Kenan Topolović (HŠK Zrinjski), Bojan Burazor (Rudar Prijedor), Milan Šikanjić (Rudar Prijedor – posudba), Dieudone Gbakle (Rudar Prijedor – posudba), Nemanja Lekanić (slobodan igrač), Igor Aničić (slobodan igrač), Bojan Batar (slobodan igrač), , Delimir Bajić (slobodan igrač), Miloš Žeravica (slobodan igrač).

Raspored prve trećine sezone 2019/20

1. kolo (20. i 21. juli) 

Sarajevo – Zrinjski 

Sloboda – Radnik 

Željezničar – Borac

Velež – Mladost 

Široki Brijeg – Čelik

Zvijezda 09 - Tuzla City

2. kolo (27. i 28. juli) 

Sloboda - Široki Brijeg

Zrinjski – Velež

Čelik – Sarajevo

Radnik - Tuzla City

Borac – Zvijezda 09

Mladost – Željezničar

3. kolo (3. i 4. avgust) 

Velež – Čelik

Tuzla City – Borac

Zvijezda 09 – Mladost 

Željezničar – Zrinjski

Sarajevo – Sloboda

Široki Brijeg – Radnik

4. kolo (10. i 11. avgust)

Sloboda – Velež

Široki Brijeg – Sarajevo   

Zrinjski - Zvijezda 09

Radnik – Borac

Čelik – Željezničar

Mladost - Tuzla City

 5. kolo (17. avgust) 

Borac – Mladost

Tuzla City – Zrinjski

Zvijezda 09 – Čelik

Velež - Široki Brijeg

Željezničar – Sloboda

Sarajevo – Radnik

6. kolo (24. avgust) 

Široki Brijeg – Željezničar

Sloboda – Zvijezda 09

Sarajevo – Velež

Zrinjski – Borac

Radnik – Mladost

Čelik - Tuzla City

 7. kolo (31. avgust) 

Tuzla City – Sloboda

Borac – Čelik

Zvijezda - Široki Brijeg

Velež – Radnik

Željezničar – Sarajevo

Mladost – Zrinjski

8. kolo (14. septembar) 

Sloboda – Borac

Široki Brijeg - Tuzla City

Velež – Željezničar

Sarajevo – Zvijezda 09

Radnik – Zrinjski

Čelik – Mladost

9. kolo (21. septembar) 

Mladost – Sloboda

Borac - Široki Brijeg 

Tuzla City – Sarajevo

Zrinjski – Čelik

Željezničar – Radnik

Zvijezda 09 – Velež

10. kolo (25. septembar) 

 

Sarajevo – Borac

Željezničar – Zvijezda 09

Sloboda – Zrinjski

Velež - Tuzla City

Radnik – Čelik

Široki Brijeg – Mladost

11. kolo (28. septembar) 

Borac – Velež

Mladost – Sarajevo

Čelik – Sloboda

Zrinjski - Široki Brijeg

Zvijezda 09 – Radnik

Tuzla City – Željezničar

Napomena: U prvom dijelu sezone će se odigrati 19. kola – do 7. decembra. Drugi dio sezone nastavlja se utakmicama 20. kola (22. februar 2020. godine).

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi