Sub21092019

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Premijer liga BiH Bagarić sa penala slomio Tuzla City

Čudesni Ermin Zec potopio FK Tuzla City

FK Željezničar je pobjedom završio ovu sezonu Premijer lige BiH.

Izabranici Amara Osima su danas na Tušnju savladali Tuzla City sa 0:3, a najzaslužniji za pobjedu je bio fantastični Ermin Zec.

Nakon uvodnih minuta u kojem su oba tima imala nekoliko dobrih šansi, Željo je u 22. minuti stigao do vodstva nakon sjajne akcije.

Ermin Zec je fantastičnom loptom uposlio Sulejmana Krpića, a ovaj bježi odbrani Tuzle i pogađa za 0:1.

Devet minuta kasnije novi gol u mreži domaćeg tima. Ponovo je sve napravio Zec, ubacio je za Hajdarevića, a ovaj pogađa za 0:2.

Potom je Zec imao fantastično dodavanje do Zajmovića, ali fudbaler Želje promašuje zicer sa svega nekoliko metara.

Prvo poluvrijeme zaključio je Ermin Zec. Fantastičnim golom u 44. minuti je postavio rezultat prvog poluvremena od 0:3.

Nastavak meča donosi još nekoliko dobrih šansi na obje strane. Ermin Zec je imao još jedan dobar šut ka golu domaćeg tima, ali ovog puta nije bio precizan.

Veliku šansu Tuzla City je promašio u 69. minuti. Šarčević je izašao sam pred Fejzića, ali nije uspio da zabije gol.

U 73. minuti Hajdarević za goste pogađa prečku udarcem sa 20 metara, da bi u nastavku akcije Sadiković šutirao pravo u golmana domaćeg tima.

Do kraja je Tuzla ta koja je imala više od igre. Pokušali su domaći doći barem do počasnog gola, Ubiparip je nekoliko prijetio, ali se do kraja rezultat nije mijenjao i Željezničar je trijumfalno došao do tri boda.