Uto16072019

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Premijer liga BiH Domžale potopile Slobodu

Krupa slavila na Tušnju i "preživjela" 31. kolo

Pobjedom protiv Slobode zadržali teoretsku šansu da ostanu u ligi

U 31. kolu Premijer lige BiH Sloboda je ugostila Krupu, a duel je završen rezultatom 1:2 i velikom pobjedom gostiju.

Sloboda je rasterećeno dočekala današnji duel, dok je gostima iz Krupe "gorilo pod nogama" i bila im je ovo možda i jedna od posljednjih šansi da se spase ispadanja u Prvu ligu RS.

Krupa je u startu pokazala šta želi na Tušnju i već u osmoj minuti stigla do pogotka, a strijelac je bio Brtan.

Prvih pola sata puno bolja igra gostiju iz Krupe, ali je Sloboda uspjela da izjednači. Baraban je u 35. minuti vratio stvari na početak, a timu Slobodana Starčevića dodatno otežao.

Međutim, Krupa je nastavila dobro da igra, a u nastavku je došla i do pobjede. Milanović je u 59. minuti zabio za veliku pobjedu Krupe i za tračak nade.

Krupa sada ima 30 bodova, pet manje od Zvijezde 09, koja se nalazi izvan opasne zone, a do kraja su ostala još dva kola. Krupa i dalje ima mogućnost da ostane u ligi, ali ne zavisi sve od njih...

Što se Slobode tiče, ona je odavno bezbijedna, mada se u jednom trenutku čak pojavila mogućnost da crveno-crni možda napadnu i Evropu, no to je bilo samo na momente.

Sloboda - Krupa 1:2

Sloboda: Muminović, Adžem, Husejinović, Baraban, Smajić, Ivetić, Beganović, Vidović, Ćivić, Hadžanović, Ignjatović.

Krupa: Marković, Karišik,Makitan, Modić, Dujaković, Nikodijević, Nikolić, Brtan, Milanović, Babić, Mandić.