Uto16072019

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Ostali Sportovi Sedmom pobjedom u nizu Žokice nezaustavljive u pohodu ka Premijer ligi BiH

Sedmom pobjedom u nizu Žokice nezaustavljive u pohodu ka Premijer ligi BiH

U 16.kolu Super lige FBiH odbojkašice Orašja svladale su Vitez sa 3:0 ( 25:23, 25:23, 28:26).

Utakmica je za domaće odbojkašice bila iznimno teška iz razloga što je Vitez jedan od zadnjih protivnika iz gornjeg dijela ljestvice. Djevojke su od početka shvatile važnost susreta i ozbiljno ušle u igru, ali igračice Viteza nisu dozvoljavale orašankama da se odmaknu i naprave veću razliku. Uz veliku želju da nastave pobjednički niz, odbojkašice Orašja pokazale su iznimnu hrabrost i lucidnost kod presudnih poena. Strpljivo su gradile igru i skupljale poene, a posebno vrijedi istaknuti treći set u kojem su i gošće imale set loptu. U tim trenucima orašanke su zaustavile nekoliko snažnih udaraca, a Jovana Filipović je na mreži hrabro preuzela odgovornost i poentirala za pobjedu Orašja. Dva kola prije kraja Orašje i dalje čvrsto drži drugu poziciju s bodom razlike iza vodećeg Kaknja.

-U pojedinim trenucima bili smo dekoncentrirani na servisu, ali smo zato imali stabilan prijem servisa kojim smo lakše gradili napad. Djevojke su završavale akcije sa svih strana, s krila i udarcima iz druge linije i tako razbile blok gošći. U nastavku nas očekuju još dva kola, s relativno slabijim protivnicama i ako se poslože ostali rezultati možemo izboriti doigravanje za plasman u Premijer ligu BiH, što i cilj našeg kluba, kazao je trener Mehmed Memišević i dodao kako čestitke zaslužuju i mlade odbojkašice u ekipi Orašje II. U 11.kolu Prve federalne lige orašanke su pobjedom 3:0 osvojile nova tri boda u susretu protiv Zavidovića.

U duelu protiv Viteza odbojkašice Orašja imale su sjajnu podršku s tribina gdje se okupilo oko 350 gledatelja. Posebno veseli organizirani dolazak članica Škole odbojke s njihovim trenerima Borisom Jurićem, Ivanom Kobaš i Daliborom Klaićem. Najmlađe Žokice su neumorno skandirale i navijale za svaki poen i sigurno da aktualna garnitura djevojaka u njima može vidjeti buduće nasljednice.

-Svaki od tri seta bio je izuzetno neizvjestan i moramo zahvaliti našoj divnoj publici na podršci tijekom cijelog meča. Iz utakmice u utakmicu ovakva atmosfera nam sve više prija, dok je u prethodnom periodu bilo jedno opterećenje i pritisak na igračice. Riječ je o mladoj i neiskusnoj ekipi, ali kroz utakmice smo se srodili s publikom i ona postaje naš sedmi igrač. Teško je izgubiti u ovakvom ambijentu i to je upravo ozračje koje priželjkujemo na svakoj utakmici, poručila je Ivona Mišković srednji bloker u ekipi Orašja.

Zahvalnost svim navijačima uputio je i predsjednik kluba Miroslav Maroš, te istaknuo lijep osjećaj da djevojke imaju podršku svojih sugrađana. -Uvjeren sam da su večeras uistinu shvatili koliko je njihova podrška potrebna našoj ekipi. Veseli nas sedma pobjeda u nizu, ali isto tako želim naglasiti da je dolazak najmlađih Žokica i njihovo istinsko navijanje dalo novi poticaj cijeloj ekipi. I oni su dali svoj doprinos u pobjedi koja je izborena pred najvećim brojem navijača, kazao je Miroslav Maroš.

Kroz razgovor sa čelnicima kluba doznali smo da je ekipa ŽOK Orašje, selekcija U-16, pozvana na veliki međunarodni turnir u Italiju, što je zasigurno još jedno veliko priznanje za ovaj mladi sportski kolektiv. Odlazak u Italiju u klubu smatraju kao nagradu igračicama za njihov trud i zalaganje i ujedno potvrdu koliko je ŽOK Orašje cijenjen u odbojkaškom sportu.

–Naš projekt je da stvorimo jak klub, prepoznatljiv izvan granica BiH i trudimo se naše igračice voditi na jake turnire. Veseli nas odlazak na veliku odbojkašku manifestaciju, a riječ je o Uskrsnom turniru na kojem će nastupiti 120 ekipa iz Europe, Amerike, Afrike, Azije i Australije. Turnir u Ankoni ima 25-godišnju tradiciju, a ekipa Orašja je prva iz BiH koja je pozvana da sudjeluje i to je za nas velika odgovornost da u što boljem svjetlu predstavimo našu općinu, Županiju Posavsku i odbojkaški sport u BiH, naglasio je Miroslav Maroš predsjednik ŽOK Orašje.

Utakmicu između Orašja i Viteza s tribina je pratio i Branko Mišić trener aktualnog prvaka, odbojkaša brčanske Mladosti i po završetku nije skrivao zadovoljstvo igrom i pobjedom odbojkašica Orašja. –Čestitam domaćim odbojkašicama na izvrsnoj igri i još jednoj vrlo važnoj pobjedi.Gledatelji su vidjeli odličnu utakmicu obje ekipe i lijepa stvar je za odbojkašice Orašja da su nastavile pobjednički niz. Sva tri seta su bila neizvjesna i vrlo kvalitetna, ali presudila je bolja igra Orašja i nadam se da će Žokice izboriti Premijer ligu, kazao je Mišić.