Čet25042019

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Ostali Sportovi Karabatić sa zvukom sirene šokirao Nijemce

Karabatić sa zvukom sirene šokirao Nijemce

U jednom jako uzbuljivom i zanimljivom meču sada već bivši svjetski prvaci do pobjede su stigli zahvaljujući golu Nikole Karabatića

Rukometna reprezentacija Francuske osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu nakon što se u meču za bronzu sa 26:25 savladala selekciju Njemačke.

Utakmica koja u prvih pola sata i nije izgledala pretjerano zanimljivo, jer su Francuski izgledali skoro nezainteresovani u borbi za bronzu.

Tokom prvog poluvremena prednost je uglanvom bila na strani Nijemaca, a osjetljiviju prednost od tri gola razlike donio im je kapiten Gensheimer kada je pogodio za 9:6. Njemačka je na poluvrijeme otišla s četiri gola viška (13:9).

U nastavku smo vidjeli jednu drugačiju, srčaniju Francusku, čiji su rukometaši otičo na poluvremenu shvatili da je bolje biti na najnižem mjestu pobjedničkog postolja nego ne biti na njemu uopće.

U drugom poluvremenu igralo se uglavom gol za gol, a Francuska je imala blagu prednost.

Sami fiuniš donio je pravu dramu. Njemačka je imala polukontru kod 25:25, ali se spetljala u napadu, a sve to to kazni Nikola Karabatić, koji je pogodio za zvukom sirene.

Da je gol regularan, portugalski sudijski par morao je konsultovati videotehnologiju, nakon čega je tek uslijedilo pravo slavlje sada već bivših svjetskih prvaka.

Mahe je bio prvi strijelac utakmice sa sedam golova, dok je Gensheimer postigao jedan manje.

Finale između Danske i Norveške igra se od 17.30 sati.