Uto04082020

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Ostali Sportovi DOMINACIJA BEZ KRAJA!

DOMINACIJA BEZ KRAJA!

Dramatično finale pred rekordnih 16.000 navijača u ''Areni'', Crnogorci pružili odličan otpor, ali na kraju se ipak potvrdilo ko je najbolji u Evropi i svetu!

Reprezentacija Srbije nastavila dominaciju u svetskom vaterpolu. Večeras je u ''Areni'' savladala Crnu Goru sa 10-8 (1:3, 2:1, 3:2, 4:2) i odbranila evropski tron!

Svesni da večeras nemaju šta da izgube i osokoljeni trijumfom nad Mađarima u polufinalu, reprezentativci Crne Gore su u finale protiv Srbije ušli veoma hrabro i motivisano, što im je vrlo brzo donelo rezultat.

U ranoj fazi utakmice, izabranici Vladimira Gojkovića su uspeli da golovima Vukčevića, pa onda i Ivovića, povedu sa 2:0 i srpske ''Delfine'' stave pod veliki pritisak.

Ako se tome doda da je i crnogorski golman Šćepanović od prvog minuta bio veoma raspoložen, našima nije bilo nimalo lako večeras.

Led je, konačno, probio Milan Aleksić, pogotkom za 2:1, ali do kraja prve četvrtine Crnogorci postižu i treći gol, preko Nikole Janovića, za vođstvo od 3:1.

Naš tim je konačno počeo da se budi u drugoj deonici, pa je Srbija golovima Prlainovića i Ćuka stigla i do prvog izjednačenja - 3:3.

I naš golman Branislav Mitrović je imao nekoliko važnih intervencija, ali ga je zatim savladao Aleksandar Radović koji vraća vođstvo selekciji Vladimira Gojkovića - 4:3.

Tim rezultatom se ušlo u drugi deo igre, a novo izjednačenje Srbiji je doneo Dušan Mandić sa igračem više.

Usledilo je novo vođstvo Crne Gore preko Brguljana, da bi nedugo zatim izjednačio Filip Filipović pogodio za 5:5.

Drama se nastavila još jednim pogotkom Brguljana, ali u finišu trećeg kvartala ''sevnuo'' je projektil Andrije Prlainovića, za 6:6 na ulasku u poslednju deonicu.

I onda, na nepunih sedam minuta pre kraja utakmice, dogodilo se ono što smo toliko iščekivali - Miloš Ćuk pogađa za prvo vođstvo Srbije na večerašnjoj utakmici - 7:6!

To je bila inicijalna kapisla da Savićevi puleni ''ubace u petu brzinu''. Crnogorcima je ''ušla voda u uši'', i Ivović se požalio na povredu, a posle sjajne odbrane Gojka Pijetlovića, na drugoj strani Duško Pijetlović uspeva da savlada Šćepanovića za vođstvo od 8:6!

Ni tu se naši nisu zaustavili, odbrana je sjajno funkcionisala, a onda je na asistenciju Gocića, Nikola Jakšić pogodio za ogromnih 9:6.

Izgledalo je tada da Crnogorcima više nema povratka, ali se vrlo brzo dogodilo upravo to. Gojkovićev tim uspeva da se vrati u igru i posle pogotka Nikole Janovića smanji na 9:8!

Ušlo se u dramatičnu završnicu, pogotovo posle još jednog neiskorišćenog napada našeg tima, ali srećom, ni selekcija Crne Gore ne koristi sledeći napad.

Sve dileme je rešio Milan Aleksić pogotkom za konačnih 10-8 u poslednjem minutu i slavlje u ''Kombank Areni'' je moglo da počne!

Podsetimo, ranije danas, Mađarska je osvojila bronzanu medalju, pobedom nad Grčkom rezultatom 13:10.