Pet23042021

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Ostali Sportovi ORAŠKE ŽOKICE NA KORAK DO POVIJESNOG USPJEHA- PLASMANA U PREMIJER LIGU BiH

ORAŠKE ŽOKICE NA KORAK DO POVIJESNOG USPJEHA- PLASMANA U PREMIJER LIGU BiH

Ženska odbojka u Posavini ima svoje junakinje, a to su odbojkašice Orašja koje su na korak do povijesnog uspjeha, plasmana u Premijer ligu BiH.

U prvoj utakmici razigravanja odigranoj u Sarajevu, sa druge strane mreže imale su pobjednika skupine Jug, ekipu Centar ORT koja je superiorno osvojila prvo mjesto, izgubivši svega dva seta u 18 utakmica. Oraške ljepotice, na terenu ratnice, prepoznatljive kao Žokice, neopterećene snagom domaćina, pobijedile su u uzbudljivoj utakmici rezultatom 3:2 i potvrdile da klubovi iz malih sredina, mogu postići rezultate, koji su nekada nedostižni i za mnogo jače klubove iz velikih sredina.
U dramatičnom susretu kojeg je obilježio veliki rezultatski preokret, nakon istinske sportske drame u pet setova, orašanke su zasluženo svladale favorizirane domaće igračice, u setovima: 25:19, 26:24, 19:25, 16:25 i 15:8, i tako osigurale solidnu prednost za uzvratni susret u Orašju koji je na rasporedu u subotu 03. travnja. Odlično su orašanke otvorile utakmicu i dobile prva dva seta. Do izražaja je došla velika angažiranost i ogroman motiv, uz pojedinačnu kvalitetu i taktičke zamisli, tvrdi trener Orašja, te ističe veliko zajedništvo djevojaka koje ih krasi tijekom cijelog prvenstva, što je, kaže Memišević, za ovakvu utakmicu bilo presudno. –„Poštovale su tehničke i taktičke zamisli koje smo dogovorili, što je zahtijevalo energetsku i psihološku potrošnju, koja se odrazila u iduća dva seta. Razumljivo je došlo do pada, što je domaća ekipa iskoristila i vratila sve na početak. Ipak, peti set je pokazao da naša ekipa, iako jako mlada, tek sa dvije punoljetne igračice, definitivno ima strašan karakter. Ova ekipa je predodređena za velike uspjehe, jer mnogo iskusnije bi teško prevladale krizu, vratile se u igru i superiorno dobile peti set“, kazao je trener Orašja Mehmed Memišević, koji je sa svojim pomoćnikom Robertom Mašićem, proslavio pobjedu s djevojkama.
Povratak u Orašje u noćnim satima bio je u znaku velikog slavlja, pjesme, ali i suza radosnica koje žokice nisu skrivale. Čestitke i poruke podrške stižu sa svih strana i djevojke su s pravom zaslužile priznanje za odlične igre koje pružaju u kontinuitetu zadnjih nekoliko godina. –„Pozivi stižu iz BiH, Hrvatske, Srbije, od sportskih prijatelja iz Italije i Austrije i njihove poruke nas dodatno motiviraju. Utakmica je bila iznimno teška, kako na fizičkom planu, tako i kroz emocionalno pražnjenje. Isplatilo se veliko odricanje i naporan rad tijekom zadnja tri mjeseca, ali stabilne smo na nogama i ne dozvoljavamo da nas obuzme euforija. U peti set smo ušle hrabre i motivirane, bez straha i pritiska, uvjereni da smo bolji. Fantastična igra u bloku donijela je četiri presudna poena i smatramo da je ova ekipa ispisala još jednu povijesnu stranicu uspjeha sporta i ženske odbojke u Posavini“, istaknula je Nikolina Pejić, jedna od junakinja sarajevskog trijumfa.
U posljednje dvije godine, uz ogroman trud svih odbojkašica, igra Orašja je dobila prepoznatljivu pobjedničku crtu kroz nastupe i trud jedne od najiskusnijih igračica, Jovane Filipović,koja je svojim potezima podizala ekipu i donosila presudne poene. Poznata po svojoj skromnosti, u prvi plan uvijek stavlja zajedništvo i borbeni duh svih igračica, pa je tako bilo i nakon pobjede u Sarajevu. –„Djevojke su igrale fantastično, borile se kao lavice i jako sam ponosna na njih. Pokazale smo da možemo protiv najjačih i da smo pravi tim za velika ostvarenja. U uzvratu nas čeka još jedna super teška utakmica i nadamo se da ćemo u našoj dvorani biti na visokoj razni i uspjeti potvrditi dobru igru i zalaganje iz prvog susreta“, poručila je Jovana Filipović, najbolja u redovima ŽOK Orašje.