Sri11122019

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Republike Srpske ROMANTIKA U SLATINI, ALFA U DOBOJU!

Borac slavio u Istočnom Sarajevu, Slavija žali za propuštenim prilikama

Fudbaleri Borca su danas u derbi utakmici 17. kola savladali Slaviju u Istočnom Sarajevu sa 2:0.

Borac je bolje ušao u meč. Već u 4. minutu odličnu priliku ima Igor Aničić, ali Butorović brani. Nakon toga, Stojan Vranješ je probao iskosa sa desne strane iz slobodnog udarca, ali je Butorović bio budan i nogom odbranio taj šut. Treću priliku Borac ima u 15. minutu kada je Delimir Bajić poslije jednog prekida ostao naprijed, šutirao je nogom, međutim Ivan Butorović je i ovo odbranio.

Gosti do zasluženog vodstva stižu u 21. minutu. Stojan Vranješ je centrirao sa desne strane, Ziljkić je ostao sam na drugoj stativi, spustio je loptu za Sašu Kajkuta koji pogađa za 0:1.

Nakon te prilike gosti su se nesvjesno povukli. Pokušao je Darko Vojvodić da ih razdrma, tjerao ih da idu prema naprijed, međutim oni to nisu slušali, pa je Slavija preuzela loptu. Dobru priliku Slavija ima u 35. minutu nakon kornera, no Kenan Topolović vrhovima prstiju izbacuje u korner na drugoj strani.

I onda u posljednjim trenucima prvog poluvremena nova ogromna šansa za Slaviju, lopta nakon šuta Vučine Šćepanovića očigledno u ruku na putu do gola pogađa fudbalera Borca, no iako su svi to vidjeli na stadionu, zvanično najbolji sudija Republike Srpske za 2018. godinu, Aleksandar Njegomirović je pokazao da se igra nastavi.

Početak drugog poluvremena apsolutno pripada Slaviji. Ekipa Milana Gutovića je napala i umalo da im se to isplati u 51. minutu kada Nikola Popovac izlazi sam na golmana Kenana Topolovića, ali šutira po zemlji, pa golman gostiju brani taj šut. Četiri minute kasnije, još jedna odlična prilika. Nikola Popovac je probio po desnoj strani, centrirao, a Zoran Kokot zakasnio tik za sekundu, pa je lopta prošla kroz peterac I završila na drugoj strani.

Posegao je Darko Vojvodić za izmjenom, međutim to nikako nije dalo rezultat. Fenomenalnu šansu u 64. minutu ima Vučina Šćepanović. Imao je on slobodnjak na nekih 25 metara od gola, šutirao fantastično, ali je Kenan Topolović zakačio loptu tek toliko da ona pogodi prečku i odbije se u korner.

Poslije kornera nastala je velika gužva, Bojan Regoje je u prilici no odbrana Borca ponovo odbija u korner.

Vidjevši da Slavija opasno ide prema naprijed, Darko Vojvodić je morao posegnuti za još jednom izmjenom i umjesto krilnog napadača Almedina Ziljkića u igru je uveo defanzivnijeg Radulovića, ne bi li smirio napade Slavije.

I kada Slavija nije uspjela stići do pogotka iz velikog broja prilika stigla je kazna. Borac je prvi put ozbiljnije zaprijetio u drugom poluvremenu, Vladan Danilović je došao do kaznenog prostora, odbrani Slavije je možda po prvi put popustila koncentracija, nisu ozbiljno shvatili Danilovićeve namjere, a on je to iskoristio i pogodio za 0:2.

Nakon gola Borac ponovo prijeti u 84. minutu. Procijenile su sudije da nije bilo ofsajda, iako su svi domaći igrači stali. Lopta je došla do Stojana Vranješa koji sa više od dvadeset metara fantastično šutira, ali lopta završava na prečki Butorovićevog gola.

Nakon te prilike situacija se smirila, Slavija je bila svjesna da ne može stići do povoljnijeg rezultata, a Borac bio i prezadovoljan teško stečenim vodstvom, pa je na kraju ostalo Slavija – Borac 0:2.

SLAVIJA – BORAC 0:2 (0:1)