Sub20102018

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Republike Srpske SRBAC, ŠAMAC I NOVI U FOKUSU!

Deveto kolo drugih liga RS: Milošević i Vitković dali po četiri gola

U analima fudbala Republike Srpske za sva vremena ostaće zabilježeno da je u devetom kolu drugih liga RS u sezoni 2018/19. čak sedam fudbalera postiglo het-trik i veliko je pitanje kada će raspoloženi strijelci taj podvig ponoviti.

To je pošlo za nogom čak petorici igrača u grupi zapad i dvojici u grupi istok. Vlatko Vuković (Ozren), Samir Isanović (Borac, Šamac), Uroš Stamenković (Laktaši), Ognjen Škorić (Jedinstvo, Žeravica) i Miloš Perović (Leotar) su se po tri puta upisali u strijelce, dok su Siniša Milošević (Karanovac) i Srđan Vitković (Famos) postigli čak po četiri gola.

U grupi zapad vodeći Karanovac je slavio u Petrovu, gdje je pobijedio Ozren sa 5:3. Vuković je u periodu od 39. do 62. minuta postigao tri gola i donio vođstvo Ozrenu, da bi potom Milošević sa tri gola u seriji donio nove bodove lideru.

Fudbaleri Sloge iz Trna ugostili su rivala iz Žeravice na stadionu Župe, ali za domaćina ovog okršaja susret je ostao u neprijatnoj uspomeni, jer su poraženi sa 1:6. Već poslije tridesetak minuta igre Jedinstvo je, zahvaljujući, prije svih, raspoloženom Ognjenu Škoriću imalo četiri gola prednosti. Isti igrač je zaključio seriju pogodaka pa ekipi iz Trna ostaju velike brige u borbi za drugoligaški opstanak.

Derbi grupe istok odigran na Gradskom stadionu u Brčkom pripao je domaćem Jedinstvu, koje je savladalo Drinu HE sa 2:0, a oba puta mrežu rivala iz Višegrada pogodio je Cvijetin Pavić. Tako je četa Vidoja Zarića u devetom nastupu ove sezone zabilježila i devetu pobjedu. Susret u Čajniču nije ni odigran jer su fudbaleri Stakorine uzalud na centru čekali igrače Sloge junajted iz Bijeljine, koji nisu opravdali svoj nedolazak na ovu utakmicu.