Pon20082018

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Republike Srpske FK Borac: NE fuziji sa Krupom!

Zvijezda 09 opet slavila, neizvjesno u borbi za ostanak

Danas su odigrani susreti 9. kola Lige za prvaka Prve lige RS, a novi prvak Zvijezda 09 je nakon preokreta savladala Drinu 2:1.

Gosti su poveli preko Čuluma, izjednačio je Makarić, a konačnih 2:1 u 73. minuti postavio rezervista Filipović.

Rudar je Istočnom Sarajevu slavio minimalnih 1:0 pogotkom Milana Šakića. U Janji je publika vidjela čak pet pogodaka. Podrinje je savladalo Tekstilac 3:2, a na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0 za domaće. Strijelac je bio u 70. minuti Dragan Došlo.

Vukadinović poravnana u 59. minuti, a 2:1 je bilo u 70. minuti kada je pogodio Saša Lazić. Gosti se nisu predavali te preko Perića ponovo dolazi do izjednačenja, ali konačnih 3:2 dva minuta prije kraja postavlja svojim drugim pogotkom Saša Lazić.

Zanimljivo je bilo i u Ligi za ostanak. Kozara je sa 5:2 deklasirala Željezničar Sport Team. Domaći na pauzu odlazi pri prednošću 2:0 pogocima Vladimira Kremenovića, a već u 49. minuti na 3:0 povisuje Siniša Radoja.

Gosti sa 11 metara preko Jokanovića smanjuju na 3:1, a zatim po jedan pogodak Radoje i Petrovića za visokih 5:1.

Konačnih 5:2 postavio je u 80. minuti Marković.

Sloboda MG. je sa 2:0 savladala Sutjesku. Za domaće su pogađali Crnomarković i Stijepić.

Važnu pobjedu na svom terenu upisala je Sloga iz Doboja nad FK Napredak (3:0). Dva puta je pogodio Dejan Gavrić te jednom Željko Radovanović.

Odluka o putniku u niži rang će biti odlučena u posljednjem kolu. Trenutno posljednje mjesto zauzima Napredak, dok Sloga ima bod više.