Pon15102018

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Republike Srpske DŽAFIĆ RIJEŠIO SVE DILEME ZA TRI MINUTA!

SUTJESKA PALA U MRKONJIĆU!

Fudbaleri mrkonjićke Slobode oprostili su se od svojih navijača pobjedom u 9. kolu “Lige za opstanak” protiv Sutjeske (2:0).

Mrkonjićani su zasluženo slavili, a da su domaći napadači bili malo prisebniji mogli su zabilježiti još ubjedljiviju pobjedu. Ovom pobjedom fudbaleri Slobode potvrdili su ostanak u Prvoj ligi.

Sloboda je povela u 23. minutu golom Miloša Crnomarkovića. Korner je izveo Želimir Đukarić, a štoper tima sa „Luka“ glavom je matirao Avramovića. Nakon dvedeset minuta Mrkonjićani povisuju na 2:0. Strijelac je Saša Stjepić. Đukerić je ubacio loptu u petarac gostiju, Lazendić glavom vratio, a iskusni Saša Stjepić sa dva metra ugurao loptu u mrežu Sutjeske.

Prvo su zaprijetili gosti u šestom minutu preko Nikole Mojović, ali je loše šutirao. Uzvratio je Perović u 10. minutu, ali njegovo prodor i ubacivanje domaći napadači nisu materijalizovali.

Dobra akcija Slobode u 37. minutu. Đukerić je proigrao Perovića koji sa petnestak metara šutira preko gola. Minut prije kraja poluvremena zaprijetio je Rašović, ali je njegov šut završio preko gola gola. U poslednjem minutu prvog poluvrema najbolja akcija domaćeg tima. Perović je uposlio Stjepića koji šutira, a lopta se odbija od golmana. “Otpadak“ loptu niko od domaćih napadača ne uspijeva da pošalje u praznu mrežu.

U drugom poluvremenu druga slika na terenu. Fudbleri Slobode svjesno su prepoustili sredinu terena gostima i brzim kontranapadima ugrožavali gol Avramovića. U 55. minutu dobra akcija Đukerića i Perovića, koji šutira sa petnestak metara preko gola. U 59. minutu Nikola Mojović je iz slobodnog udarca šutirao, a Kovačević pokazao zašto je treći golman Sarajeva (na privremenoj pozajmici u Mrkonjić Gradu).

Domaći fudbaleri ozbiljno su zaprijetili u 72. i 75. minutu. Savanović je idealno uposlio Perovića, koji nije nabolje primio loptu i prilika je otišla u nepovrat. Pitanje pobjednika mogao je u 79. minutu da rješi Miloš Perović. Stjepić ga je odlično uposlio, ali napadač Slobode šutirao preko gola.

Isti tanedm i Savanović su na sceni u 85. minutu, ali Perović idealnu asistenciju Stepića ne pretvara u gol. Jedinu ozbiljniju priliku u drugom poluvremenu gosti su imali u završnci meča, kada je Marko Ivanović loše zahvatio loptu i šutirao pored gola.

SAVANOVIĆ-Mihajlo Savanović brzonogi napadač Slobode par minuta prije kraja meča zaradio je ozbiljnu povredu, najverovatnije članaka. On je u pokušaju da prihvati jednu loptu „proklizao“ i ostao da leži na zemlji. To je za njega očito kraj nastupa u ovoj sezoni. Treba mu odati priznanje da je i pored povrede zgloba iz prethodnog meča, stisnuo zube i pružio odličnu patiju.

Pomoćni trener Slobode Milorad Glamočak zadovoljan je pobjedom svoje ekipe i osvajanjem tri važna boda.

-Važna pobjeda. Sutjeska se kao i do sada pokazala kao dobar protivnik. Oni su više imali loptu u posjedu, ali mi smo se orjentisali na brze kontre i polukontre i ozbiljno ugrožavali njihov gol. To nam je dalo rezultat i iz dva prekida dali smo dva gola, zasluženo pobjedili i osvojili tri važna boda-kaže Glamočak.

Šef stručnog štaba Sutjeske Miljan Radanović nije zadovoljan igrom svoje ekipe.

-Čestitam ekipi Slobode na zasluženoj pobjedi. Oni su više želeli pobjedu i zasluženo osvojili tri boda. Mi smo pokušavali da imamo incijativu, ali ništa konkretno nismo uradili. Za devedeset minuta nismo napravili ni jednu ozbiljniju šansu. Nedostajala su nam dva, tri fudbalaera u odbrani pa smo morali promjeniti formaciju u kojoj smo igrali tokom šampionata. To nas je koštalo, pa smo primili dva gola iz prekida –rekao je Radanović.

Sloboda u poslednjem kolu gostuje Napredku, a Sutjeska će ugostiti ekipu Kozare.

SLOBODA (MG) – SUTJESKA 2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Crnomarković (23), 2:0 Stijepić (42). Stadion: “Luke”. Gledalaca: 50. Sudija: Rajko Đorđić (Bijeljina). Pomoćnici: Danijel Vidović (Srbac) i Branimir Đermanović (Čelinac). Delegat: Mlađen Vidačković (Banja Luka). Kontrolor: Dragan Vasiljević (Doboj). Žuti kartoni: Đukarić, Gračanin, Malinović, Kovačević, Stijepić (Sloboda), Krajišnik (Sutjeska).

Sloboda (MG): Kovačević, Lazendić, Savanović (od 89. Anđelić), Đukarić, Crnomarković, Gračanin, Maksimović, Perović, Sladojević, Malinović, Stijepić.

Sutjeska: Avramović, Lukić, M. Ivanović, Rašević, A. Ivanović (od 70. Sekulić), Mojović, Sekulović, Danilović, Krajišnik, Mihajlović, Milić.

Tekst i foto: Slobodan Dakić