Pon11122017

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Republike Srpske LEOTAR U GROTLU “LUKA”, U POSAVINU STIŽU KOZARA!

Spuštena zavjesa na jesenji dio šampionata

Utakmicama 16. kola Prve lige Republike Srpske zaključen je jesenji dio šampionata.

Većih promjena na tabeli nije bilo. Vodeće ekipe, Rudar, Zvijezda 09, i Drina slavili su pobjede, dok je Slavija u posljednjim trenutcima primila pogodak u Doboju te završila 1:1.

Rudar nije imao nikakvih problema sa Kozarom na Gradskom stadionu u Prijedoru. Slavili su pobjedu 6:1 i tako na najbolji način zaključili jesenji dio šampionata, onako kako su radili i čitave jeseni. Dva gola je dao Ognjen Jaćimović, a po jednom su se u strijelce upisali Nemanja Pekija, Stefan Gavranović, Aleksandar Vojinović i Draško Lolić. Jedini gol za Kozaru postigao je ponovo Momir Zečević.

Sa druge strane Zvijezda 09 je imala ogromnih problema u komšijskom derbiju protiv Podrinja, pa je do pobjede stigla tek u 88. minutu i to sa bijele tačke. Siguran realizator penala bio je Delimir Bajić, te je tako jedva ekipa iz Etno sela ostala u korak za Rudarom iz Prijedora. Vodili su oni dva puta, preko Krajišnika i Mahmutovića, ali se Podrinje dva puta vraćalo golovima Beširovića i Vujića. No, od penala nisu mogli da se odbrane, te su poraženi u utakmici u kojoj je Velimir Drinić podijelio čak 11 kartona, od toga sedam gostima iz Janje.

Drina je nastavila svoj fenomenalni niz i ubjedljivom pobjedom protiv Tekstilca u derbiju kola. Četvrtoplasirani tim iz Dervente je savladan u Zvorniku sa 3:0 golovima Miroslava Dukića, Vladimira Molerovića i Slađana Stupara. Ovom pobjedom Drina odlazi na zimski raspust sa serijom od čak petnaest utakmica bez poraza u nizu, odnosno poraz su doživjeli samo u prvom kolu protiv Zvijezde 09.

Znatno desetkovana Slavija, bez nekoliko standardnih igrača iz prvih 11, jer su četiri igrača zaradila treći žuti karton u prošlom meču, otišla je na jedno rasterećeno gostovanje u Doboju. Poveli su "Sokolovi" golom Dina Haskovića u 67. minutu utakmice, ali je bod Dobojlijama donio Borislav Lukić u 83. minutu. Slavija tako još jedno gostovanje ostaje neporažena, i bez dosta prvotimaca, dok tu situaciju nije uspjela iskoristiti dobojska Sloga i napraviti tri koraka naprijed u borbi za opstanak.

U komšijskom derbiju Sloboda je sa 2:1 savladala Željezničar. Mrkonjićani su poveli golom Aleksandra Malbašića, a zatim je Bojan Sladojević duplirao prednost, dok je tek u finišu veteran Branislav Krunić postavio konačnih 2:1. Ovom pobjedom Sloboda je, uz kiks Podrinja, povećala svoje šanse da se na kraju nađe u prvih šest, dok Banjalučani sada gotovo izvjesno idu u Ligu za opstanak.

Derbi začelja u Foči donio je pobjedu Fočaka. Sutjeska je sa minimalnih 1:0 savladala Napredak iz Donjeg Šepka, a čovjek odluke i strijelac vrlo bitnog gola bio je Dejan Rašević u 63. minutu.

Rudar Prijedor - Kozara Gradiška 6:1
Zvijezda 09 - Podrinje Janja 3:2
Drina Zvornik - Tekstilac Kort 3:0
Sloga Doboj - Slavija 1:1
Sloboda Mrkonjić Grad - Željezničar Sport tim 2:1
Sutjeska - Napredak Donji Šepak 1:0

Izvor: (sportdc.net)