Pon20112017

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Republike Srpske Komšijski derbi u Derventi

Slavlje u svlačionici Borca nakon osiguravanja povratka u Premijer ligu BiH

Fudbaleri Borca osigurali su povratak u Premijer ligu BiH pobjedom nad prijedorskim Rudarom od 4-1.

Pet kola do kraja prvenstva, Borac ima 18 bodova razlike u odnosu na drugoplasiranu ekipu Podrinja iz Janje, te je i matematički osigurao naslov prvaka Republike Srpske i povratak u Premijer ligu BiH nakon samo sezone izbivanja.

U svlačionici Borca je nakon utakmice vladala sjajna atmosfera, a igrači su obećali navijačima da će i naredne sezone igrati dobar fudbal u višem rangu takmičenja.

Fudbaleri banjalučkog Borca i teoretski su obezbjedili učešće u Premijer ligi BiH, nakon što su danas u okviru petog kola play-offa na svom terenu savladali prijedorski Rudar rezultatom 4:1 (0:1).
Nije dobro Velikan iz Platonove otvorio susret na Gradskom stadionu. Crveno-plavi su dosta nonšalantno išli na lopte, vjerovatno zbog činjenice da je titula praktično u Banjaluci.

To je iskoristio stari poznanik, pa tako kaznio domaćina u 27. minuti susreta preko Jaćimovića. Do kraja prvih 45 minuta, na semaforu u Banjaluci stajalo je 0:1 u korist gostiju iz Prijedora.

Nakon predaha, samo je jedna ekipa postojala na terenu. Prvo je za izjednačenje pogodio Radoja u 64. minuti susreta, da bi svega minut kasnije, Delić donio vodstvo svom timu (2:1). Banjalučki sastav, tu nije stao. Sjajni Crnogorac, svoj drugi gol na utakmici postigao je u 82. minuti za velikih 3:1 Borca. Konačnih 4:1, postavio je mladi Zekanović sjajnim solom prodorom u 86. minuti utakmice.

Ovom pobjedom, Borac je i matematički riješio pitanje prvaka Republike Srpske.

U narednom kolu, Borac će gostovati Kozari u Gradišci, dok će Rudar na svom terenu ugostiti ekipu Drine iz Zvornika.

Borac: Avdukić, Raspudić, Vejnović, Puzigaća, Radoja, Kunić, Kondić, V. Danilović, Delić, Radulović, Đorđević (ušli su Zekanović, Guzina i Burazor).

Rudar: Inđić, Malović, Popović, Vojinović, Petrović, Lolić, Malinović, Rokvić, Šakić, Ćatić, Jaćimović (ušli su Marić, Kuridža i Miličević).