Uto19102021

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Republike Srpske Modriča čuva vrh

Gosti uspješniji u duelu nekadašnjih šampiona.

Duelom Alfa Modriče i Kozare danas je počela nova sezona u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske, a gosti su sa stadiona "Dr Milan Jelić" odnijeli kompletan plijen.

Nakon odlaska Darija Purića s klupe, nekadašnjeg šampiona BiH preuzeo je mladi stručnjak Miroslav Drinić, koji ipak nije uspio da debituje trijumfalno.

Gosti su bili bolji rival, poveli u 38. minutu golom Aleksandra Malbašića, uspjeli su domaći da se vrate preko Mateje Bošića, ali su u samom finišu fudbaleri iz Gradiške postigli dva brza gola i stigli do prvog trijumfa u sezoni.

Luka Bobić u 82. minutu najavio je slavlje Gradiščana, da bi tri minuta kasnije Milan Šikanjić, koji se nakon kratkog povratka u Borac, ponovo priključio Kozari, postavio konačnih 1:3.

Preostali susreti uvodne runde nove sezone biće odigrani u subotu. Većina mečeva na programu je od 18 časova, dok se u večernjem terminu od 19.30 sastaju Sutjeska i novjalija u ligi Omarska.

Modriča Alfa – Kozara 1:3(0:1)

Stadion: „Dr Milan Jelić“. Gledalaca: 100. Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina). Strelci: Božić u 49.minutu za Modriču, a Malbašić u 38., Bobić u 83.i Šikanjić u 86.minutu za Kozaru. Žuti kartoni: Nikić, Pljevaljčić, Đaković(Modriča), S.Veljkić, Kremenović (Kozara).

MODRIČA ALFA: Milovanović, Nikić, Kurteši(od 77.min.Hasičić),Pljevaljčić (od 74.min.Radulović) , Božić, Ninković, Trifković,Guskić, Stojanović,Bratić(od 81.min.Simić),Đaković.

KOZARA: Glišić, S.Veljkić, Bobić,Hamzić, Lolić(od 86.Ljepojević), Malbašić ,Govedarica (od 46.min.Šikanjić , Kremenović, Đurić (od 62.Pepić), Đ.Veljkić, Runić.

Igrač utakmice: Aleksandar Malbašić(Kozara).