Uto24112020

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Republike Srpske Nastavlja se borba za Premijer ligu: Rudar, Zvijezda i Drina u trci za elitu

Svi hoće u vrh m:tel Prve lige RS: Osam prvoplasiranih ekipa dijele svega tri boda!

Gledaćemo izuzetno zanimljivu sezonu.

Fudbaleri Alfa Modriče savladali su na svom stadionu Sutjesku iz Foče 4:1 (3:0), te tako stigli do visokog trećeg mjesta, iskoristivši remi bez golova Leotara i Rudar Prijedora da se vodećem dvojcu približe na samo dva boda.

Da ćemo ove sezone gledati veoma izjednačenu ligu, jasno je nakon sedam uvodnih kola m:tel Prve lige RS, s obzirom da osam prvoplasiranih ekipa dijele svega tri boda.

Domaći su pitanje pobjednika na stadion u "Dr Milan Jelić" riješili već u prvom dijelu igre, kada se mreža Fočaka zatresla tri puta, a da na golu nije stajao raspoloženi Nebojša Tomić, prednost domaćih bila bi i ubjedljivija.

Inicijativa Modričana krunisana je u 25. minutu. Filip Filipović nespretno je loptu zahvatio rukom, a Nemanja Kojić ovaj poklon sa "kreča" pretvorio u vođstvo.

Samo pet minuta kasnije, na semaforu je 2:0. Odlično je mrežu Fočaka sa distance pogodio Aleksandar Demonjić.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Modričani su postigli još jedan gol. Preko Draška Kuljanina poveli su 4:0, nakon čega je trener domaćih Dario Purić odlučio da odmori neke od ključnih igrača i da šansu rezervistima.

To su iskoristili fudbaleri iz Foče, te preko Igora Mirkovića uspjeli da postignu počasni gol. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, samim tim ni promjene rezultata.

ALFA MODRIČA - SUTJESKA 4:1 (3:0)

ALFA MODRIČA: Simić, N. Kojić, Obradov, Radić, Miljević, Kuljanin, Demonjić, Ninković, Trifković, Karamanović, M. Kojić. Trener: Dario Purić.

SUTJESKA: Tomić, M. Vasiljević, Filipović, Mirković, Milenković, Rašević, Radović, Dačević, Tadić, Milutinović, Pljevaljčić. Trener: Veselin Slijepčević.

U derbiju kola na trebinjskim "Policama" očekivalo se mnogo u duelu vodećih Leotara i Rudar Prijedora. Viđen je tvrd meč na "Policama", ali ne i golovi. Završeno je 0:0.

LEOTAR - RUDAR PRIJEDOR 0:0

LEOTAR: Perišić, Andrić, Šešelj, Paranos, Ristić, Ramić, Milić, Begenišić, Đurić, Šipovac, Zečević. Trener: Oleg Ćurić.

RUDAR PRIJEDOR: Petrović, Pekija, Bilbija, Burazor, Rastoka, Jaćimović, Milićević, Marić, Zekanović, Ivetić, Marmat. Trener: Boris Savić.

U ostalim mečevima Zvijezda 09 bila je sigurna protiv Slavije (strijelci iz penala Ognjen Stjepanović i Marko Rajković), baš kao i Borac u duelu sa Slogom (Siniša Radoja pogodio za 1:0, konačnih 2:0 postavio Borislav Topić sa 11 metara).

Ljubić je ispustio dva gola prednosti i dozvolio fudbalerima Podrinja iz Janje da dođu do boda. Fudbaler banjalučkog Borca na pozajmici u Ljubiću Momodu Đalou postigao je prvenac za Prnjavorčane, na 2:0 je povisio Andrej Bosnić, ali to nije bilo dovoljno za slavlje. Briljirao je u nastavku napadač gostiju Dragan Došlo, koji je sa dva gola donio remi svom timu.

Rezultatom 2:2 okončan je i duel Jedinstva i Kozare. Sjajnu golgetersku seriju nastavio je Milan Šikanjić, Brčaci su za manje od 10 minuta golovima Stefana Božića i Željka Mitrovićau spjeli da preokrenu, da bi konačnih 2:2 postavio defanzivac gostiju Bojan Batar.

Drina i Željezničar podijelili su bodove odigravši 1:1. Domaći su poveli golom Siniše Jevtića u ranoj fazi meča, zatim u nastavku promašili penal (Nikola Donevski), a kazna je stigla veoma brzo. Gosti su postigli izjednačujući gol preko Nikole Kuprešaka i u Banjaluku odnijeli bod.

Tekstilac je minimalnim rezultatom slavio protiv Slobode. Gol vrijedan tri boda sa "bijele tačke" postigao je Mihajlo Savanović u finišu prvog poluvremena.

M:TEL PRVA LIGA RS - 7. KOLO:

Zvijezda 09 - Slavija 2:0 (2:0)  /Stjepanović 5 pen, Rajković 31 pen/

Alfa Modriča - Sutjeska 4:1 (3:0)  /N. Kojić 25 pen, Demonjić 30, Triković 43, Kuljanin 50 - Mirković 72/

Drina - Željezničar Sport tim 1:1 (1:0)  /Jevtić 3 - Kuprešak 60/

Tekstilac - Sloboda 1:0 (1:0)  /Savanović 40 pen/

Leotar - Rudar Prijedor 0:0

Borac - Sloga 2:0 (2:0)  /Radoja 15, Topić 44 pen/

Jedinstvo - Kozara 2:2 (0:1)  /Božić 56, Mitrović 64 - Šikanjić 23, Batar 67/

Ljubić - Podrinje 2:2 (1:0)  /Đalou 29, Bosnić 50 - Došlo 69, 72/