Uto24112020

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Republike Srpske Nastavlja se borba za Premijer ligu: Rudar, Zvijezda i Drina u trci za elitu

Jedinstvo očitalo lekciju iz borbenosti Slaviji i zasluženo odnijelo bodove

Fudbaleri Jedinstva iz Brčkog stigli su do pobjede u četvrtom kolu Prve lige Republike Srpske savladavši Slaviju u Istočnom Sarajevu poslije preokreta sa 2:1.

Gosti su došli da strpljivom igrom i na kontre sačekaju šansu, dočekali su je i apsolutno zasluženo sa sobom u Brčko nose tri boda.

Sadržajno je bilo prvo poluvrijeme u Istočnom Sarajevu. Domaći su preuzeli kontrolu lopte, no nisu uspjevali ozbiljnije da zaprijete prema golu Igora Vukadinovića. Osim nekih šuteva iz daljine, nije bilo previše ozbiljnih situacija koje bi ugrozile gol Brčaka.

Prvu veliku šansu na utakmici imaju gosti u 21. minutu. Strahinja Macanović je povukao loptu, odbrana Slavije mu je širom otvorila put do gola Trifkovića, ali je čuvar mreže Slavije nogom uspio da interveniše. Odbrana Slavije je loše iskomunicirala, do lopte je došao Edin Kesić, ali je šutirao jako loše.

I onda Slavija dolazi do vodstva u 31. minutu utakmice. Goran Popović je u želji da interveniše i spriječi kontru gostiju izbio loptu prema golu Brčaka, Igor Vukadinović je loše cijenio njen let, a ona se od prečke odbila pravo na nogu Vladana Mandića koji lako pogađa za 1:0.

Jedinstvo u 37. minutu dolazi do zasluženog izjednačenja. Strahinja Macanović je iznenadio Ivana Trifkovića i poslao loptu sjajno iza leđa golmana Slavije za izjednačenje. Moglo je Jedinstvo i do potpunog preokreta u 44. minutu. Bila je to brza kontra gostiju iz Brčkog, u šansi se našao Željko Mitrović, ali Ivan Trifković brani njegov šut.

Gosti su u drugom poluvremenu potpuno pokušali da umrtve igru. Slavija je imala apsolutnu kontrolu posjeda, ali to nije davalo rezultat. U 64. minutu kolosalna šansa za Sokolove. Stefan Arbinja je ubacio po zemlji u kazneni prostor loptu, ona je došla do Denisa Čomora, koji loše šutira, a u nastavku Dejan Bjeloš se na petercu ne snalazi najbolje, te lopta odlazi u gol aut.

Slavija prijeti dobro i u 70. minutu. Poslije jednog auta Denisa Čomora lopta se odbija do Vladana Mandića koji šutira, a lopta na putu do mreže kači jednog od fudbalera gostiju i završava u korneru. Odmah u narednom napadu prijeti i Jedinstvo. Bio je to faul na nekih tridesetak metara iskosa sa lijeve strane. Strahinja Macanović je želio da centrira, ali je to bilo jako nezgodno, lopta nije dirala nikoga, odskočila je ispred Trifkovića i završila preko gola.

Šut u okvir gola domaćih bilježimo i u 74. minutu. Nakon asistencije Arbinje, Dejan Bjeloš šutira mlako iz okreta pa Vukadinović brani.

Kako je vrijeme odmicalo, tako je i utakmica postajala sve nervoznija, a domaći su tek postali nervozni u 78. minutu kada gosti dolaze do vodstva. Sanjin Subotić je ušao u igru umjesto Željka Mitrovića i praktično u svom prvom kontaktu sa loptom probio lijevu stranu Slavijine odbrane, odigrao povratnu za Stefana Božića koji zakucava iza leđa Trifkovića za veliko slavlje gostiju.

Mogli su gosti da završe kompletan posao u 82. minutu utakmice. U sjajnoj šansi se našao Edin Kesić, Trifković mu je odbranio šut, a onda na natrčalu loptu natrčava Branislav Šer, no šalje loptu pored gola.

Slavija gotovo da ništa nije napravila u drugom poluvremenu, a gosti su kako je utakmica išla prema kraju bili sve opasniji iz kontranapada. Čekali su domaće greške i dočekali ih na najbolji mogući način. Nove dvije dobre šanse imaju u 87. minutu. Prvo je Nikola Baban katastrofalno pogriješio na centru, otvorio kontru gostima, ali je Bojanić u posljednji trenutak izbio loptu u korner. Nakon kornera, glavom šutira Mirzet Buljubašić, ali preko gola.

Ujedno, bila je to i posljednja šansa na utakmici, Jedinstvo je stiglo do apsolutno zaslužena tri boda protiv anemične i bezidejne Slavije koja i pored apsolutnog posjeda lopte gotovo da nije uspjela da iskreira neku stopostotnu šansu pred golom Vukadinovića.

SLAVIJA – JEDINSTVO BRČKO 1:2 (1:1)