Ned22092019

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Republike Srpske Lokomotiva u sudijskoj nadoknadi stigla do pobjede

Jedinstvo bolje od Krojača

Fudbaleri Jedinstva su ostvarili prvu prvoligašku pobjedu.

Fudbaleri Jedinstva došli su do prva tri boda u prvenstvu. Oni su pobedili u četvrtom kolu Prve lige Republike Srpske sa visokih 3:0 Tekstilac iz Dervente.

U prvih 45 minuta domaći fudbaleri imali su nešto od igre i terensku inicijativu, ali nije bilo golova.

Već u prvim minutama drugog dela Jedinstvo je stiglo do vođstva, a mrežu je pogodio je Cvijetin Pavić.

U 71. minutu Željko Mitrović, najbolji pojedinac susreta udvostručio je prednost Brčaka.

U sudijskoj nadoknadi. Mitrović je svojim drugim golom postavio konačan rezultat Jedinstvo – Tekstilac 3:0.

Jedinstvo (Bč) – Tekstilac 3:0 (0:0)

Igralište: Lokomotive u Brčkom. Gledalaca: 150. Sudija: Bojan Panić (Prijedor) . Strelci: Pavić u 49. i Mitrović u 71. i 90+2. minutu. Žuti kartoni: Lukić (Jedinstvo), Đuričić, Stupar, Grahovac (Tekstilac).

JEDINSTVO (BČ): Dakić , Mirić , Čavalić (od 87. Marinković ), Stankić , Đokić (od 90. Vujić ), Mitrović , Pavić , Božić , Buljubašić , Lukić (od 77. Musić ), Kadrić .

TEKSTILAC: Plisnić , Marić , Rudan , Jolović , Aljetić , Stupar (od 80. Grahovac ), Reljić (od 46. Đuričić ), Perović , Milojević , Ćorić , Rašević .

Igrač utakmice: Željko Mitrović (Jedinstvo).

Savladali su Tekstilac iz Dervente. Brčaci su odigrali odlično, a posebno drugo poluvrijeme kad su i postignuti golovi.

"Pribojavali smo se Tekstilca, ali smo u igru ušli krajnje motivisano i bili smo vrlo oprezni, pa se to osjetilo u prvom dijelu. U nastavku smo dobro krenuli. Otvorili smo drugo poluvrijeme golom Pavića, i poslije je sve bilo lakše. Naši igrači su pokazali u prvom redu karakter i veliki želj za pobjedom. Ja im čestitam, " kaže Vidoje Žarić. šef stručnog štaba Jedinstva.

Izvor: (sportdc.net)