Pon17062019

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Republike Srpske Raspored Prve lige Republike Srpske sezona 2016/17, jesenji dio

Slavija i Modriča ponovo remizirali u lošoj utakmici

Fudbaleri Slavije i Modriče odigrali su danas u Istočnom Sarajevu 1:1 u utakmici 2. kola Lige za opstanak Prve lige Republike Srpske, a veliki bod Slaviji u jako lošoj utakmici donio je Kebin Kentaro Rabjhandari u 88. minutu utakmice.

Već u šestoj minuti, Modriča praktično iz jedinog dolaska pred gol u prvom poluvremenu postiže gol. Petar Mrđan je iskoristio neopreznost Slavijine odbrane i pogodio za 0:1. Nakon tog gola Slavija preuzima apsolutno sve konce igre u svoje noge. Lopta je konstantno u nogama domaćih igrača, međutim užasan teren i konstantan pljusak, spriječavali su neke konkretnije prilike. Uglavnom se prijetilo iz gužvi nakon nesigurnosti gostiju, ali je blato pred golom onemogućavalo da se kvalitetenije ošuta lopta.

Pet minuta nakon vodećeg gola Slavija je postigla gol, no danas vrlo loši sudija Danko Butulija i vjerovatno još lošiji Strahinja Vuković kao prvi pomoćnik poništavaju gol zbog navodnog ofsajda. Tada su njih dvojica u potpunosti pogubili konce igre, ako su ih i imali te su u više navrata izrevoltirali kako domaće igrače i navijače, tako i goste.

U drugom poluvremenu nije se moglo vidjeti gotovo ništa. I jedni i drugi su nabijali loptu, a gosti su svaki trenutak na terenu koristili da ležanjem ukradu koju dragocjenu sekundu, baš kako su to radili i u nedavnom meču ovdje, ali su tada primili pogodak u sudijskoj nadoknadi. Ni ovaj put Modričani, apsolutno zasluženo, nisu izdržali sa takvom igrom do kraja.

Igrala se 88. minuta kada su akciju izveli rezerviste, Nikola Bjeloš, koji se vratio u tim Slavije i Kebin Kantero Rabjhandari. Prvi je poslao sjajnu loptu, a japanski internacionalac je majstorski u trku lobovao Marijana Maslića za bod Slavije.

U finišu utakmice, Danko Butulija je svoju lošu sudijsku predstavu krunisao sa dva crvena kartona. Prvo je Nemanja Vejnović u 89. minutu poslije gužve zaradio crveni karton, poslije čega je želio da se obračuna sa sudijom iz Trebinja, a samo par trenutaka kasnije, nakon što je igra nastavljena, dao je crveni karton i Nikoli Bjelošu. Na kraju, vrlo brzo je Butulija sebi prekratio muke, te je odmah i svirao kraj, iako se od njegovog pokazivanja četiri minute sudijske nadoknade nikako nije igralo.

SLAVIJA – ALFA MODRIČA 1:1 (0:1)