Sub20072019

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Federacije Sigurna pobjeda Rudara

U GRADAČCU PODJELA BODOVA U REŽIJI SUDIJE STOJIĆA

Danas je NK Zvijezda na svojoj Banja Ilidži ugostila komšije iz Orašja podijelivši bodove igrajući 1:1.

Zvijezda je od početka bila bolja stalno atakujući prema golu svog donedavnog golmana Kurbašića koji se u prvom poluvremenu istakao odbranivši izuzetno jak šut Petrovića.

Drugo poluvrijeme je počelo sa još snažnijim napadima domaćeg tima i tada je Kurbašić odbranio nekoliko opasnih šuteva. Postigli su domaći igrači i dva pogotka koja su poništena zbog faula u napadu ali o jednom bi se trebalo razmisliti da li je bilo obostrano guranje.

Za sve vrijeme sudija Stojić nije imao ujednačen kriterij što je izazivalo gnjev domaće publike, sjeckajući igru i presuđujući svaki kontakt domaćih igrača nad gostima kao faul dok je znatno teže faulove gostiju gledao kroz prste.

U tome mu se pridružio i pomoćni sudija koji je dizao zastavicu u dvije situacije signalizirajući ofsajd o kojima nije bilo ni riječi. Desetak minuta prije kraja, Zvijezda preko Šarkanovića postiže pogodak i izgledalo je da sva tri boda ostaju u Gradačcu.

Ali ne lezi vraže, sudija Stojić u narednih pet minuta svira faul za faulom za goste,, neke i ponavljajući, dok ,lopta nije došla u blizinu šesnaesterca a onda jedan igrač gostiju šutira i lopta uz pomoć očajne intervencije domaćeg golmana Ružića ulazi u mrežu.

Ostali dio utakmice gosti su se previjali po terenu, sudija im je to tolerisao a zauzvrat skoro uopšte nije produžio utakmicu jer je samo ukazivanje pomoći domaćem golmanu , koji je fauliran prilikom jedne intervencije, trajao preko pet minuta.

Gradačačka publika je uz negodovanje i psovke ispratila sudijsku trojku koja je uz pratnju policije napustila stadion, dok je svoje i gostujuće igrače ispratila aplauzom.

Na kraju je logično pitanje, kada će se sudijska organizacija početi ozbiljnije baviti suđenjem, pogotovo u Prvoj ligi F BiH.
Piše:Suad Krajnović