Čet25042019

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Federacije "Sudija po službenoj dužnosti": Pogledajte kako se kasapi pravda u Prvoj ligi FBiH

Čak šest golova u Mostaru: Velež i GOŠK remizirali u prijateljskoj utakmici

Bez pobjednika

Fudbaleri Veleža danas su na domaćem terenu remizirali protiv GOŠK sa 3:3 u prijateljskoj utakmici.

Rođeni su pred svojim navijačima bili blizu pobjede i imali vodstvo u dva navrata, no GOŠK je uspio izvući remi. Velež je bio dosta bolji protivnik u prvom poluvremenu što su krunisali s dva gola u samoj završnici.

Velež je prvo poveo u 37. minuti kada je mrežu gostiju za tresao Mujezinović na asistenciju Vehabovića. Samo dvije minuta kasnije bilo je 2:0 za Rođene, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Lucas koji je postigao veoma efektan gol.

U nastavku utakmice gledali smo većinom borbu na sredini terena, te u prvom dijelu drugog poluvremena nije bilo prilika vrijednih pomena. No, u samom finišu meča vidjeli smo još četiri gola.

Prvo je u 71. minuti GOŠK smanjio na 1:2 kada je pogodio Mujkić, a samo četiri minuta kasnije rezultat je na 2:2 poravnao je Aletić. No, deset minuta pije samog kraja Velež je uspio da dođe ponovo do vodstva. Ispred gola gostiju najbolje se snašao Stegnajić koji pogađa za 3:2

Tada se činilo da je u ovom duelu sve riješeno i da će Velež upisati pobjedu, no samo dvije minuta prije kraja meča GOŠK je poravnao na 3:3. Lošu reakciju odbrane Rođenih iskoristio je Antonio Raguž koji svojim golom postavlja konačnih 3:3.

Prijateljski meč:

Velež - GOŠK 3:3

Velež: Bogdanović, Ferreyra, Zvonić. Marques, Mešanović, Ćosić, Lukas, Vehabović, Ovčina, Fajić i Mujezinović.

U drugom poluvremenu igrali su: Zeković, Alikadić, Vignati, Zeljković, Nukić, Varešanović, Behram, Osmić, Cvijanović, Aleks.

GOŠK: Kozić, Raguž, Hasanhodžić, Nikić, Ereiz, Kovačić, Vukoja, Medak, Kulović, Ramić, Kordić.

U drugom poluvremenu igrali su: Bekić, Karamarko, Đajić, Čolić, Bosković, Hasanović, Vego, A. Raguž, Aletić, Husić, Mujkić.