Uto18122018

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Federacije Oslabljeno Orašje neporaženo u Čapljini

Boca - River na bh. način: Svatovac slavio u Prokosovićima, na tribinama ludnica

Više od derbija

Ljuti rivali Prokosovići i Svatovac iz Poljica odmjerili su snage, a na kraju su gosti slavili sa 3:1.

Dueli Svatovca i Prokosovića, bez obzira gdje se igralo, izazivaju veliku pažnju i stanovnici Lukavca s nestrpljenjem čekaju svoje 'superklasike'

U 15. kolu Druge lige FBiH - grupa Sjever odigran je komšijski derbi na obali jezera Modrac.

Duel ovih rivala uvijek donosi dosta uzbuđenja, brojne tenzije i nerijetko bude i incidenata.

Osim toga, viđen je promašen penal domaćeg tima, veliki broj žutih kartona, sve ono što nekako "krasi" lokalni derbi.

Pogotke za Svatovac postigli su Almir Kukić, te Adel Demirović, koji je mrežu domaćina tresao u 69. i 94. minuti. Jedini gol za Prokosoviće postigao je Mensur Bjelić u 57. minuti, a penal je u sedmoj minuti promašio Emir Iljazagić.

Ovaj put je Svatovac slavio, ali je u ovakvim utakmicama pobjeda slađa nego u bilo kojoj drugoj. Nema sumnje da nas i u Poljicama na proljeće očekuje žestok duel, dosta publike i pneka provokacija.