Čet13122018

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Federacije Zašto nema izvještaja sa susreta Metalleghe-Sloga?

TOŠK-u puni plijen u Vitezu, Jedinstvo palo u finišu

Nogometaši TOŠK-a u sklopu 9. kola Prve lige FBiH ostvarili su gostujuću pobjedu nad Vitezom.

Tešanjski tim u posljednje vrijeme igra vrlo dobro, a nakon trijumfa u prošlom kolu nad Orašjem, izabranici Ajdina Mrgude danas su skinuli skalp i Vitezu protiv kojeg su slavili rezultatom 3:1.

Gosti su do prednosti u Vitezu došli već nakon deset minuta igre preko Kadušića, a isti igrač je nedugo nakon toga mogao povisiti na 2:0, no Vitežane je spasila stativa.

Pri vodstvu TOŠK-a od 1:0 se ujedno i otišlo na odmor, da bi u nastavku, tačnije u 68. minuti, domaći sastav stigao do izjednačenja. Primljeni gol nije obeshrabrio nogometaše TOŠK-a, nastavili su dominirati, a to im se isplatilo 15 minuta prije kraja kada Dizdarević pogađa za 2:1. Isti igrač je u nadoknadi prvog dijela ponovo zatresao mrežu Viteza i postavio konačan rezultat.

Razloga za slavlje imao je Igman, koji je u Konjicu s minimalnih 1:0 slavio nad Jedinstvom. Iako su Bišćani u Konjic doputovali desetkovani, Igman se dobro namučio i do jedinog gola stigao je tek u samom finišu, tačnije u 82. minuti, kada je Graho matirao Vukovića.

Metalleghe je nastavio bilježiti loše rezultate. Novi kiks Jajčani su zabilježili danas na domaćem terenu odigravši 1:1 sa Novim Travnikom. Za Metalleghe BSI je jedini gol dao Haračić, dok je za goste pogodio Petak.