Pon24092018

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Federacije Odigrana prvenstvena utakmica NK 19 Srpanj -NK Hajduk 5-0

ZVIJEZDA SA DESETORICOM DO VAŽNOG BODA

Olimpik – Zvijezda 1:1 ( 0:1)

U današnjem susretu na Otoci koji je okarakterisan kao derbi 5.kola Prve lige F BiH između Olimpika i Zvijezde iz Gradačca bodovi su podijeljeni rezultatom 1:1 (0:1).

Olimpik, koji pretenduje na prvo mjesto u ovom šampionatu ,ozbiljno je počeo susret i prvi ozbiljnije zaprijetio ali Zvijezda ipak prva dolazi do vođstva. Za 1:0 za goste u 20. minuti pobrinuo se strijelac Šarić koji jedno izuzetno proigravanje kapitena gostiju Jusufbašića koristi da bi loptu pospremio iza leđa domaćeg golmana Hadžića.

Par minuta iza toga strijelac Šarić dobija drugi žuti karton i time utakmica gubi na kvaliteti . Do kraja poluvremena Zvijezda je uspjela da se odbrani .

Drugo poluvrijeme započinje napadima Olimpika i golman Prljača dva puta spašava goste poslije udaraca Stojanovića i Tatara, dok je jednom mrežu gostiju sačuvala stativa.

U jednoj kontri Jaćimović izlazi sam pred gol gostiju ali golman Hadžić spašava svoju mrežu. I tada, u 66. minuti ,Olimpik dolazi do izjednačenja .

Za konačan rezultat utakmice 1:1 pobrinuo se strijelac tog izjednačujućeg pogotka kapiten domaćih Osmanović.

Poslije toga utakmica prelazi u mirnije vode, čak bi se moglo reći da je puno vatrenije bilo na tribinama gdje je dolazilo do čarki između navijača domaćih i gostiju. Ovim bodom gostujuća ekipa Zvijezde može biti zadovoljna iako ko zna kako bi se susret završio da je ostala kompletna cijelu utakmicu.

Ekipi Zvijezde u sljedećem kolu predstoji teško gostovanje u Mostar gdje će im domaćin biti razigrana i snažna ekipa Veleža. Zanimljivo je istaći da je Olimpik bio domaćin Zvijezdi i prošle godine na današnji dan 09.09. ali je tada domaćin slavio sa 1:0.
NK Olimpik: Hadžić, Cana, Pehar, Uzelac, Osmanović, Muminović, Džafić, Beširević, Sadiković, Stojanović, Salčinović.
NK Zvijezda: Prljača, Popović, Petrović, Brčkalić, Šarić, Jusufbašić, Pecelj, Jaćimović, Kadrić Šarkanović, Ilić.

Tekst : Suad Krajnović