Pon24092018

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Federacije Odigrana prvenstvena utakmica NK 19 Srpanj -NK Hajduk 5-0

Nogometaši Orašja otvorili sezonu pobjedom protiv Bosne

Na otvorenju proljetne sezone pred oko zadovoljnih 300 gledatelja  momčad HNK Orašja svladala je Bosnu iz Visokog sa 3:2 i zadržala priključak u gornjem dijelu tablice.

Sjajan meč odigran je na stadionu Goal gdje je viđena vrlo dobra igra oba sastava s pet pogodaka i na koncu zaslužena pobjeda domaćih. Već u drugoj minuti Zvonimir Mikić je prvu akciju domaćih pretvorio u pogodak. Mikić je lijepo primio loptu od Živkovića i udarcem sa 7 metara pogodio mrežu Bosne.

Momčad Orašja nastavila je presingom prema golu gostiju i stvarala odlične prigode. Mogli su labudovi već u prvih 45 minuta riješiti pitanje pobjednika, ali su u odlučnim trenucima pred sobom imali raspoloženog vratara Bekana koji je sjajnim intervencijama spasio svoj gol. U 10.minuti Mikić je pogodio vratnicu, a narednoj odličan šut Vidovića iz blizine obranio je vratar Bekan. Nakon brojnih promašaja domaćine je u 15 minuti zadesio novi peh. U jednom duelu s igračem Bosne Lugavić je zadobio ozljedu ramena zbog čega je morao napustiti teren. Do kraja prvog dijela igre u najboljoj prigodi za domaće  ponovno je bio mladi Mikić, ali je njegov šut efektno obranio vratar Bosne. Na drugoj strani gostujući napadači nisu imali prigode ozbiljnije ugroziti vratara Orašja Oštrakovića.

Nastavak utakmice donio je nove probleme treneru Neretljaku. U 50 minuti zbog ozljede iz igre je morao visoki štoper Armin Mujčić što je u velikoj mjeri poremetilo igru Orašja. Gosti su osjetili slabosti u obrani Orašja i visokim loptama pojačali pritisak prema šesnaestercu domaćih. U 56 minuti nakon ubačaja pred domaćih Vila je bio priseban i loptu iz blizine poslao u mrežu. U 63 minuti uslijedio je novi šok za domaće navijače. Nakon gužve u šesnaestercu Orašja Čabaravdić je primio loptu i poslao iza leđa nemoćnog Oštrakovića. U redove domaćih uvukao se nemir i nesigurnost, ali je u tim trenucima trener Neretljak povukao ključne poteze. U igru je ubacio Marka Prgića i mladog Dragu Đurčevića koji su napravili dodatni pritisak na gol Bosne.

Domaćini su u 65 minuti bili na pragu poravnanja, ali je vratar Bekan po tko zna koji put fenomenalnom intervencijom obranio šut Vidovića. I kada domaći navijači i nekolicina gostujućih, pomislili da će momčad Orašja biti kažnjena za brojne promašaje, uslijedio je veliki preokret. Najprije je u 78 minuti nakon kornera Vidovića loptu zahvatio Prgić i smjestio je iza leđa vratara Bosne. Orašani se nisu zadovoljili ovim pogotkom nego su nastavili jurišati prema golu Bosne, a pritisak je urodio plodom u 87 minuti. Aletić je odlično prošao po lijevoj strani, ubacio pred gol gostiju gdje se na pravom mjestu našao Đurčević i na zadovoljstvo domaćih navijača, majstorskim potezom smjestio loptu u mrežu vratara Bekana. Uslijedilo je veliko slavlje domaćih igrača i navijača, a mladi Đurčević se ovim pogotkom prometnuo u istinskog džokera trenera Neretljaka. Presudnim golovima u posljednjim trenucima utakmica,  mladi napadač Orašja je u nekoliko navrata pokazao da ima osjećaj za gol i donio vrlo važne bodove svojoj momčadi.

-„Prvi dio igrali smo vrlo dobro, postigli podak i propustili još 3-4 odlične prigode. Ozljede su nam poremetile koncepciju igre i primili smo dva gola takoreći iz ničega. U nastavku je momčad pokazala da ima karakter, mladost i zrelost da napravi preokret, pa smo na kraju došli do zaslužene pobjede. Raduje me da je Aletić danas bio pravi. Vodio je igru, dizao ekipu i stizao na koncu asistirati za pobjedonosni gol Đurčevića koji je iz prvog poteza zabio i riješio utakmicu“, kazao je trener Neretljak.

Ulazak Prgića u igru dao je krila ekipi Orašja koja je golovima u zadnjih desetak minuta stigla do trijumfa. –„Pokazalo se da momčad ima karakter i čvrstinu, ali ja bih istaknuo širinu klupe s rezervnim igračima, što je ponekad presudno u bobi za bodove. Mislim da nikada, u zadnjih 5-6 godina koliko sam u klubu, nismo imali jaču širinu i odabir igrača. Za mene pobjeda nije bila upitna i samo je bilo pitanje trenutka kad ćemo zabiti golove. Idemo i u Bugojno po tri boda i ostati u utrci za prvo mjesto“, poručio je kapetan Orašja Marko Prgić.