Sub20102018

Last update

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Federacije UZBUDLJIV FINIŠ SEZONE U DRUGOJ LIGI FBIH: Ko je najbliži plasmanu u Prvu ligu?

NK "Čelić" osvojio je naslov jesenjeg prvaka I. kantonalne lige TK

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

U 15-om a ujedno i posljedenjem kolu jesenjeg dijela prvenstva I. lige TK naša ekipa donijela je bodove iz Biberovog polja i time samo potvrdila titulu jesenjeg šampiona u ovom rangu takmičenja.

Zanimljivo je da je ovo 9. uzastopna pobjeda naše momčadi čime smo najbližim pratiocima dodatno pobjegli na tabeli i sada ta prednost iznosi 12 bodova. Kuriozitet je da naša momčad u prvom dijelu prvenstva nije odigrala niti jedan neriješen susret i zabilježila je 13 pobjeda i samo 2 poraza ( U Maoči i Dobošnici ). Odbrana je bila na vrhunskom nivou i zahvaljujući toj činjenici primili smo samo 14 golova u 15 prvenstvenih kola. Najviše golova primili smo u Dobošnici od ekipe Željezničara (4 gola). U ovom segmentu ekipa je mnogo napredovala u odnosu na ranije sezone. Napadački smo isto bili jako raspoloženi i sa 36 postignutih golova držimo 2. mjesto po efikasnosti. U prvom kolu proljetnog dijela prvenstva naša ekipa gostuje u Orahovici kod istoimene ekipe. Našim momcima želimo da se dobro odmore u zimskoj pauzi i kvalitetno pripreme za proljetni dio prvenstva. Cestitke još jednom prije svega igračima, našim navijačima , upravi i svim sponzorima !!!

U nastavku donosimo vam rezultate i tabelu nakon 15 odigranih kola.

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi