Pon20112017

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Federacije Pobjeda labudova na teškom gostovanju u Gradačcu

Tojšići: Alagić dva puta tresao mrežu Gradine

U posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva u okviru Druge lige FBiH fudbaleri Sloge iz Tojšića na stadionu “Ada” savladali su ekipu Gradine iz Srebrenika rezultatom 2:0.

Dvostruki strijelac za Slogu bio je Aldin Alagić koji je mrežu Gradine zatresao u 20 i 91.minuti utakmice.

Sloga je ovaj susret dosta bolje otvorila, redale su se prilike pred golom Gluhića, a svoje prilike propustili su da realiziraju braća Fejzić Edin i Amel koji su u nekoliko navrata loptu iz dobrih prilika slali preko gola.

U dvadesetoj minuti susreta najbolje u šesnaestercu se snalazi Alagić koji loptu šalje iza leđa Glughića.

Nakon datog gola Sloga je nastavila sa napadima ka protivničkom kolu, ali se rezultat u prvom poluvremenu nije mjenjao.

U drugom poluvremenu bolje kreću gosti koji su zaprijetili Ibrahimoviću ali je mreža domaćina mirovala. U 51.minuti Sloga kreće u kontra napad nakon neuspjele akcije gostiju, a igrač sa brojem 15 Benca Harun pravi prekršaj te dobija drugi žuti, odnosno crveni karton.

Iako sa igračem manje, nogometaši Gradine su imali svoje prilike, ali je odbrana domaćih bila na visini zadatka.

Kada su svi čekali sudijski zvižduk i kraj utakmice, na 2:0 povisio je opet Alagić što je i konačan rezultat utakmice.

FK SLOGA: Ibrahimović, Gosić, Zulfić, Hasanović, Dedić (Kadić), Smajlović (Ćerimić), Fejzić E.(Šmigalović), Zulfić, Alagić, Brđanović i Fejzić A. trener: Fahrudin Kuralić

FK GRADINA: Gluhić, Fačić (Muratović), Halilović, Mešić, Andrić, Čehajić, Ibrić, Šehrić, Benca, Osmić (Omanović) i Šabić (Mustafić). trener: Fuad Grbešić.

Glavni sudac: Elmir Ribić (Tuzla), pomoćnici Osman Hodžić (Gračanica) i Enis Đulović (Tuzla)
Delegat: Davor Mujagić (Banovići)