Sub16102021

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Federacije

Mladost se nije proslavila na početku Prve lige FBiH, Gradina krenula sa stilom, preokret Bratstva

Danas je počela nova sezona Prve lige Federacije BiH.

Dosta zanimljiv meč odigran je u Bihaću, a sastali su se Jedinstvo i donedavni premijerligaš Mladost Doboj Kakanj. Domaći su slavili uvjerljivo, reulatom 4:1.

Kadrić je bio koban za goste pošto je postigao hat-trick uz autogol Kišića. Čago je postigao utješni gol za Mladost.

Gradina iz Srebrenika sjajno je otvorila sezonu u kojoj se vratila u Prvu ligu FBiH. Oni su protiv još jednog novajlije, Tomislavgrada, slavili u gostima s 3:2.

Domaći su poveli u osmoj minuti, ali je Burić izjednačio na 1:1 u 13. minuti. U finišu prvog dijela Hasanbegović je pogodio za preokret Gradine, a u nastavku majstorija Mikića iz slobodnjaka za 3:1. Šiško je smanjio u 66. minuti na 3:2, ali je Gradina uspjela da sačuva prednost i da ostvari veliku pobjedu.

Simm Bau je vodio kao domaćin s 1:0 protiv Bratstva, ali su gosti preokretom u zadnjih 10 minuta došli do pobjede. Hasinović je Gračanlijama donio izjednačenje, a Aletić u finišu pobjedu.

Jedinstvo - Mladost 4:1

JEDINSTVO: Badić, Jusić, Zulić, Mujagić, Kadrić, Samardžić, Šero, Kadrić, Hasikić, Drača, Panjeta.

FK MLADOST: Dagoja, Jelovac, Duddić, Bektić, Hrsutanović, Čago, Piljug, Salčinović, Huskić, Radović, Kišić.

Tomislav - Gradina 2:3

TOMISLAV: Krhan, Kovačević, Kukavica, Zrinušić, Petrović, Stipić, Križanac, Šiško, Hadrović, Galić, Janković.

GRADINA: Kršić, Suljić, Hasanbegović, Musić, Andrić, Mehmedović, Brčkalić, Šabić, Mustafić, Burić, Muminović.

Simm Bau - Bratstvo 1:2

SIMM BAU: Abdulahović, Bešić, Dizdarević, Pnadžić, ALbijanić, Huseinspahić, Rastoka, Kalseić, Stapić, Beganović, Berbić.

BRATSTVO: Mustačević, Buljić, Hot, Ćosić, Jaganjac, Stojanov, Devedžić, Kulovac, Zarić, Poturalić, Adilović.