Pet10042020

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Federacije

Rudar i Orašje remizirali u Kaknju

Iako su gosti imali vodtsvo od 2:0, na kraju su uspjeli samo osvojiti bod.

Rudar i Orašje remizirali su u Kaknju odigravši 2:2 na stadionu Pod Vardom u okviru 16. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Već na samom otvaranju utakmice odlična prilika za Andreja Todorovića. Napadač Orašja u prvoj minuti izlazi sam pred golmana Rudara, Bekana, ali šutira pored gola. U devetoj minuti zicer za Rudar. Ubacio je Fahurdin Kovač, a sa tri metra prazan gol je promašio Nermin Hadžić. Uslijedio je period igre u kojem je Rudar imao terensku inicijativu, ali nije uspio ugroziti gol Orašja.

Iz brze kontre gosti dolaze do vodstva u 23. minuti. Zvonimir Mikić je izašao sam pred golmana Rudara i pogodio za 0:1. Petnaest minuta kasnije gosti dolaze i do drugog gola. Šutirao je Eldar Bašović, a Faruk Gačan nespretno reagovao ispred svog gola i pogodio vlastitu mrežu za 0:2. Rudar je potom bacio sve karte u napad, a u 41. minuti domaći postižu gol. Hrelja je odlično ubacio, a Nermin Hadžić glavom pogodio za 1:2 i sa ovim rezultatom se odlazi na odmor.

Na otvaranju drugog poluvremena prijeti kapiten domaćih Belmin Kobilica sa dvadesetak metara, ali golman Orašja Marko Živković odličnom paradom spašava svoj gol. U 49. minuti stopostotna prilika za Hrelju da izjdnači, ali prebacuje gol gostiju sa sedam metara. U 63. minuti slobodan udarac je izveo Belmin Kobilica, a na drugoj stativi se odlično snašao Enio
Zilić i glavom pogodio za 2:2.

Mogli su gosti do vodstva samo dvije minute kasnije nakon kornera, ali se pred golom Bekana nije najbolje snašao Marijan Marošević. Do kraja su gosti preuzeli inicijativu, ali nisu uspjeli do gola iako su imali dvije dobre prilike preko Zukića i Hadžića i susret je završen podjelom bodova.

Rudar nakon 16 kola zauzima šestu poziciju na tabeli sa 23 osvojena boda, dok je Orašje na trinaestoj poziciji sa 18 bodova. U narednom kolu Kakanjci će na gostovanje Zvijezdi u Gradačac, dok će Orašje u gosti Radniku u Hadžiće.

U ostalim utakmicama 16. kola Prve lige FBiH TOŠK je na svom terenu pogotkom Dizdarevića savladao Igman sa 1:0, dok je pobjedu ostvario i GOŠK slavivši protiv Radnika iz Hadžića sa 3:1.