Pon26082019

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Lige Federacije Šabić: Kako mogu da budem zadovoljan nakon svega?

Atmosfera na duelu Kantonalne lige kakva se ne viđa na mnogim premijerligaškim terenima

FK “Sloboda” Kerep – NK Omladinac 68’ Mionica 3:1 (1:0)

Pred oko 1200 navijača, danas je na stadionu “Fazlići” odigran derbi kola, između dvije prvoplasirane ekipe, Slobode iz Kerepa i Omladinca iz Mionice.

Utakmica se igrala po prilično teškom i mokrom terenu te igra nije bila baš lijepa za oko, ali su se obadvije ekipe borile maksimalno. U svaki se duel ulazilo maksimalno.

Nakon nekoliko propuštenih prilika gostiju, domaća ekipa dolazi u vodstvo iz lijepe akcije Zoletića i (Asmira Mulavdića), koju efektno završava (Enes Osmanović).
To je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku se igra uglavnom dešavala na sredini terena, bez nekih većih prilika ni pred jednim golom.
Da bi 15 minuta prije kraja, nakon jedne greške domaćih igrača i neodlučnosti u odbrani, gosti došli do poravnanja rezultata, uz veliko slavlje gostujućih navijača.

Nakon toga naša ekipa ide na sve ili ništa, te nakon jednog kornera, gostujući igrač povlači našeg igrača Armina Jukana, što je sudija okarakterisao kao kazneni udarac.

Siguran izvođač je bio Armin Jukan. Treba reći da je zbog pokušaja nasrtaja na sudiju u toj situaciji jedan igrač gostiju isključen.

Nakon toga su gosti pokušali da poravnaju, ali je iz jedne kontre domaćih dosuđen slobodan udarac na nekih 25 metara. Ponovo je Armin Jukan efektno matirao gostujućeg golmana za 3:1, što je bio i konačan rezultat.