Pet16112018

Last update

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Kup BiH KUP RS: IGRA SE, A NIKO (NE)ZNA ZAŠTO?!

KUP RS: IGRA SE, A NIKO (NE)ZNA ZAŠTO?!

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Kreće borba za trofej pobjednika Kupa Republike Srpske.

Takmičenje, koje je odmah po završetku otadžbinskog rata bilo najrespektabilnije na ovim prostorima, do današnjih dana kada najbolji klubovi eksiviraju Kup, preživjelo je razne transformacije, ali najviše (ne)brigom ljudi koji upravljaju Savezom doveli su Kup Republike Srpske na najniže moguće grane.

Gotovo nikakav nagradni fond (pobjednik i finalista više potroše nego što dobiju), neusklađeni termini, šetanje iz sitnih interesa od stadiona do stadiona, kao i gotovo nikakav takmičarski značaj (izuzev prestiža) doveli su do toga da se o ovom takmičenju isključivo priča o njegovim počecima, ratnoj 1994, i dejtonskom finalu pred više od 20.000 gledalaca. Ko danas pamti pobjednike iz npr. 2002, ili 2006. godine, gotovo NIKO, pa čak ni oni koji primaju platu za to…..

Ipak, oni kojima je stalo do grba Srpske na prsima, himne “Moja Republika Srpska” i Kupa kao izvornog takmičenja Srpske danas i sutra će provesti vrijeme na jednom od 15 stadiona na koliko se igra 1/16 finala. Svima neka je srećno i da što dalje doguraju, uz podsjećanje da pehear pobjednika brani ekipa Radnika iz Bijeljine.

Utorak, 16.30 časova

Velika Obarska: Sloga (GC) – Zvijezda 09 (Slaviša Mazić, Vlasenica)

Bileća: Leotar – Drina (Z) (Zoran Soknić, Istočno Sarajevo)

Utorak, 17 časova

Banjaluka: Karanovac – Borac BL (Darko Vukojević, Doboj)

Foča: Sutjeska – Radnik (Slavoljub Gogić, Istočno Sarajevo)

Srijeda, 16.30 časova

Dobrljin: Slaven – Sloboda (MG) (Velibor Gigović, Gradiška)

Kneževo: Progres – Kozara (Siniša Lazić, Prijedor)

Bosanski Lužani: Borac – Rudar Prijedor (Dragan Kesić, Gradiška)

Gradiška: Jedinstvo Žeravica – Tekstilac (Bojan Panić, Prijedor)

Doboj: Sloga – Željezničar Sport team (Vojislav Vuković, Brčko)

Donja Slatina: Mladost – Krupa (Dražen Marić, Bijeljina)

Mišići: Skugrić 1964 – Borac (KD) (Stanko Todorović, Doboj)

Prnjavor: Ljubić – Sloga (S) (Velimir Drinić, Modriča)

Han Pijesak: Han Pijesak – Podrinje (Marko Domazet, Istočno Sarajevo)

Sokolac: OFK Glasinac 2011 – Slavija (Danko Butulija, Trebinje)

Šekovići: Šekovići – Stakorina (Mladen Mirić, Bijeljina)

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi