Pon30112020

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Kup BiH Zrinjski na startu drugog dijela "slomio" Slaviju

Zrinjski na startu drugog dijela "slomio" Slaviju

Zrinjski se plasirao u četvrtfinala Kupa BiH nakon današnje pobjede protiv Slavije sa 4:0.

Plemići su prvu veliku priliku imali u 17. minuti preko Mašića koji nije uspio da postigne gol. U 25. minuti odličan volej Stojkića ide malo pored gola Slavije. Već u narednom napadu u šansi je ponovo Mašić, ali stativa spašava goste.

U 32. minuti u centru pažnje bio je Arežina koji je s nekoliko metara nestvarno promašio gol Trifkovića. Četiri minute kasnije prijeti i Lambulić, ali Slavija ponovo spašava mrežu.

No, u drugom poluvremenu Zrinjski je uspio da konačno slomi otpor gostiju i u furioznom startu drugog dijela sve riješi.

Domaći su poveli u 52. minuti golom Todorovića, a samo dvije minuta kasnije bilo je 2:0 kada je mrežu gostiju zatresao Kunić.

Već narednom napadu bilo je 3:0. Ovaj put mrežu Slavije zatresao je Zlomislić, ali tu nije bio kraj. Zrinjski je do četvrtog gola stigao samo pet minuta kasnije.

Todorović je ovaj put bio asistent, a konačnih 4:0 postavio je Mašić koji se tako iskupio za svoje promašaje.

Zrinjski je do kraja utakmice imao još nekoliko dobrih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.