Pon30112020

Back Nalazite se ovdje: Home Domaći Sport Kup BiH Plavi u drugom poluvremenu slomili otpor Goražda za prolazak dalje

Plavi u drugom poluvremenu slomili otpor Goražda za prolazak dalje

Željezničar se plasirao u četvrtfinale Kupa BiH nakon što je na kraju sa ubjedljivih 3:0 pobijedio Goradže.

Prvo poluvrijeme na Grbavici je bilo poprilično neinteresantno bez ozbiljnih prilika pred oba kaznena prostora.

Plavi su u posljednjih 20-ak minuta uspjeli slomiti otpor gostiju i na kraju ostvariti zacrtani cilj, a to je prolazak dalje.

Mrežu federalnog prvoligaša u 68. minuti nečeo je Bojo, da bi nekoliko minuta kasnije prvijenac u dresu Željezničara postigao Vrhovac.

Konačan rezultat u 78. minuti postavio je Jurčić koji je uspješno izveo penal, prethodno je jedan od gostujućih igrača igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

FK Željezničar - FK Goražde 3:0 (Bojo, Vrhovac, Jurčić (p))

FK Željezničar: Fejzić, Stevanović, Miletić, Subašić, E.Zec, A.Zec, Štilić, Vrhovac, Bojo, Ikić, Šehić.

FK Goražde: Karačić, Dučić, Jazvin, Tatar, Hrelja, Blagojević, Danilović, Islamagić, Đoković, Mihajlović, Velić