Uto26102021

Back Nalazite se ovdje: Home

Nizozemci napunili mrežu Gibraltara, Nijemci protutnjali Skopljem

Ostali susreti kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. nisu ponudili neka velika iznenađenja. Najuvjerljivije su bile reprezentacije Nizozemske i Njemačke...

Najveća pobjeda večeri u europskim kvalifikacijama za SP 2022. pripada Nizozemcima. Oranje su dočekale Gibraltar u Rotterdamu, a goste su ispratile sa šest lopti u mreži uz opet sjajnog Memphisa Depayja.

Napadač Barcelone dao je dva gola i sad je s devet pogodaka prvi strijelac kvalifikacija on je promašio penal u 19. minuti, ali je zabio u 21. te u trećoj minuti nadoknade za dva i 3:0 nakon što je u devetoj asistirao Virgilu Van Dijku. U drugom su dijelu posao dovršili Dumfries, Danjuma i Malen.

Dva gola manje zabili su Nijemci koji su gostovali kod Sjeverne Makedonije u Skoplju. Loša vijest za navijače Dinama je ozljeda Arijana Ademija u 29. minuti, a u drugom dijelu su za pobjedu i osiguravanje mjesta u Kataru zabijali Timo Werner dva puta te Havertz i Musiala po jedom.

Sjeverna Makedonija ima dva kola nade za izboriti doigravanje, trenutno druga Rumunjska bježi za bod ispred Armenije i Makedonaca. Rumunjska je do te prednosti stigla upravo pobjedom nad Armenijom, i to minimalnom za koju je jedini pogodak dao Alexandru Mitrita.

U istoj je skupini jako uvjerljiv bio i Island koji je s 4:0 svladao Lihtenštajn. Dva gola iz penala zabijao je Gudmundsson, dok su po jedan zabili Thordarson te Gudjohnsen.

U skupini E svoju bitku za drugo mjesto u skupini i dalje vode Wales i Češka. Oboje su ostvarili pobjede, Wales je pogotkom Kieffera Moorea minimalno nadvisio Estoniju, dok je Češka nadigrala Bjelorusiju iz pogotke Schicka i Hložeka.

U skupni G je lov za Nizozemskom nastavila Norveška, a u korak za njima ide i Turska. Turci su u gostima svladali Latviju s 2:1 za 15. bod, autogol Demirala nadoknadili su Dursun i Burak Yilmaz iz penala kasno u nadoknadi, tek u devetoj minuti.

Norveška je kod kuće svladala Crnu Goru s 2:0 te je sa 17 bodova bod iza Nizozemske, a junak pobjede s dva gola bio je Mohamed Elyounoussi.

Nizozemska - Gibraltar 6:0

Sjeverna Makedonija - Njemačka 0:4

Rumunjska - Armenija 1:0

Island - Lihtenštajn 4:0

Estonija - Wales 0:1

Bjelorusija - Češka 0:2

Norveška - Crna Gora 2:0

Latvija - Turska 1:2